وبلاگ

راه های آزمایش کیفیت زعفران

آزمایش کیفیت زعفران

 راه های آزمایش کیفیت زعفران

زعفران ادویه گرانی است ، بدیهی است که مردم با فروش زعفران منقضی شده درآمد کسب می کنند. اما بدون تجهیزات ، چگونه می توان کیفیت زعفران خالص و تازه را از زعفران بی کیفیت تشخیص داد؟ در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید کیفیت زعفران را به راحتی شناسایی کنید:

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

1. اگر رشته های زعفران را در دهان خود بگذارید و طعم آن شیرین باشد ، زعفران تقلبی است.

2. روش دیگر شناخت کیفیت زعفران عطر و بوی زعفران است. شما باید عطر و بوی زعفران را بدانید تا بتوانید خالص بودن یا نبودن زعفران را تشخیص دهید. اگر می دانید عسل چه بویی دارد و همچنین بوی یونجه چطور است ، با ترکیب این دو رایحه تقریباً رایحه زعفران به دست می آید. رایحه زعفران به معنای واقعی کلمه، ترکیبی از بوی یونجه و عسل است.

3. در راه سوم آزمایش کیفیت زعفران، زعفران را در آب قرار دهید. گاهی اوقات آب به طور غیر طبیعی رنگی می شود ، بنابراین تقلبی است. اگر رشته زعفران را از آب بگیرید ، رنگ اصلی خود را از دست نمی دهد ، در حالی که اگر جعلی باشد ، رنگ اضافه شده خود را کاملا از دست می دهد و به نظر نمی رسد.

 

4- با انجام یک آزمایش بسیار ساده می توانید کیفیت یا زعفران تقلبی را تشخیص دهید. کمی جوش شیرین به مقداری آب اضافه کنید ، سپس زعفران را به مخلوط اضافه کرده و مدتی صبر کنید. اگر زعفران خالص باشد ، مخلوط آب و جوش شیرین قرمز روشن می شود.

5. یکی از جالب ترین راه های شناسایی کیفیت زعفران ، شیرینی آن است. جالب است بدانید که یک زعفران با کیفیت بالا باید بوی شیرینی داشته باشد اما هرگز

طعم شیرینی نداشته باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *