وبلاگ

طرز تهیه دیگچه زعفرانی

دیگچه زعفرانی

دیگچه زعفرانی یک دسر خوشمزه است که چندین برابر خوشمزه از شله زرد است. در این مقاله دستور پخت دیگچه زعفرانی مشهدی را مرور می کنیم.

 

دیگچه زعفرانی

 

مواد مورد نیاز برای دیگچه زعفرانی

  • برنج 1 کیلوگرم
  • شکر 1.5 کیلوگرم
  • شیر 3 کیلوگرم
  • هل 20 گرم
  • یک لیوان گلاب
  • روغن جامد یا کره 200 گرم
  • زعفران آناقاین 1 گرم

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

دستور پخت دیگچه زعفرانی

مرحله اول :

هل و زعفران را خرد کرده و با گلاب مخلوط کنید. برنج را به مدت یک ساعت در مقداری آب خیس کنید.

در یک قابلمه ، یک سوم مقدار آب را بریزید و آن را روی شعله ملایم قرار دهید تا بجوشد. سپس برنج خیس خورده را در قابلمه بریزید و مرتب هم بزنید تا نیم پخته شود.

یک سوم شیر را در قابلمه بریزید و مرتب هم بزنید تا کمی سفت شود. یک سوم شیر دوم را روی برنج بریزید و دوباره هم بزنید تا مانند مرحله قبل کمی سفت شود. سپس بقیه شیر را در قابلمه بریزید و به اندازه قبل هم بزنید تا کمی سفت شود

توجه داشته باشید که در طی این مراحل ، باید مرتب هم بزنیم تا به ته قابلمه نچسبد. چون هرچه بیشتر هم بزنیم ، شیر بیشتری با برنج مخلوط می شود.

دیگچه زعفرانی

مرحله دوم :

شکر را در دو مرحله اضافه کنید و بعد از هر مرحله هم بزنید ، سپس مخلوط گلاب ، هل و زعفران آنا قاین را که در مرحله اول آماده کردیم با صافی صاف کرده و به قابلمه اضافه کنید. توجه داشته باشید که اگر آن را صاف نکنیم ، دانه های هل که سیاه رنگ هستند ، داخل قابلمه دیده می شوند و ظاهر دیگچه زعفرانی را زشت می کنند.

سپس کره یا روغن جامد را اضافه کنید ، قابلمه را با دم کنی بپوشانید ، حرارت را کم کنید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد.

مرحله سوم

داخل یک دیس و پس از دم کشیدن دیگچه زعفرانی را به آرامی داخل آن بریزید و صاف کنید و بگذارید 5 یا 6 ساعت بماند تا کاملا خنک شود.

سپس با چاقودیگچه زعفرانی را به هر شکلی که بخواهیم برش می دهیم. معمولاً مشهدی ها دیگچه زعفرانی را به شکل لوزی برش می دهند و آن را با پودر پسته تزئین می کنند.

حالا دیگ زعفران شما آماده است و می توانید از خوردن آن لذت ببرید.

 

دیگچه زعفرانی

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *