وبلاگ

چرا باید عسل طبیعی مصرف کنیم؟

عسل طبیعی

چرا باید عسل طبیعی مصرف کنیم؟

در این مقاله به بررسی خواص عسل طبیعی در معده ، قلب و عروق ، پوست ، اعصاب می پردازیم. اگرچه فواید عسل از مزایای یک مقاله کامل بیشتر است . در ادامه به 20 تا از خواص عسل می پردازیم.

به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی عسل از زمان های بسیار قدیم انسان ها از عسل طبیعی استفاده می کردند. در واقع یونانیان باستان ، رومیان و مصریان خواص عسل طبیعی را ثبت کردند. ارسطو نیز در سال 384 قبل از میلاد از آن یاد کرد. حتی سلیمان گفت: “پسرم ، عسل بخور که این برای تو بهتر است.” عسل به طور قطع یکی از قدیمی ترین محصولاتی است که جایگاه خوبی در بین مردم پیدا کرده است.

 

عسل طبیعی

 

عسل طبیعی حاوی ویتامین‌ ها، آنزیم‌ های کم‌، آمینو اسیدها و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، کلرین سدیم، منیزیم، فسفات و پتاسیم است. این ماده به دلیل تمایل عسل به سطح pH اسیدی (۲/۳ تا ۵/۴)، به کاهش رشد باکتری کمک می‌ کند و خواص آنتی اکسیدانی آن باعث حذف برخی رادیکال‌ های آزاد می‌ شود. بدون شک عسل یکی از بهترین شیرین کننده با قند کم روی زمین است.

 

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

فرآیند تولید عسل طبیعی

از آنجایی که فرآیند تولید عسل یک فرآیند معمولی نیست، اگر فرایندی که برای تولید آن انجام می‌ شوند را بدانید ، بسیار باعث تعجب شما می شود. کارشناسان زنبور می گویند که برای تولید شدن ۴۵۰ گرم عسل، ۶۰ هزار زنبور به حدود ۲ میلیون گل سر می‌ زنند که شهد مورد نیاز برای تولید عسل را بدست اورند (حدود ۸۸۵۰ کیلومتر) .

فرایند تولید به زمان خیلی زیاد و کار گروهی نیازمند است. زنبورهای عسل دارای دو معده هستند که شهد به دست آمده از گل‌ ها را در یکی از این معده‌ ها ذخیره می‌ کنند و بوسیله معده دیگر، غذا و گرده گل مورد علاقه خود را هضم می‌ کنند.

در معده دوم، شهد بدست آمده از گرده گل جمع‌ آوری شده، با آنزیم‌ ها مخلوط می‌ شود و هر زنبور این مخلوط را به درون دهان زنبور دیگری قی می‌ کند (بالا می‌ آورد). این کار ممکنه که ناخوشایند به نظر بیاید، اما در واقع کاری طبیعی است و آنگونه که به نظر می‌ آید، کثیف نیست. این کار تا زمانی که بخشی از شهد هضم شود ادامه دار است. سپس درون شان عسل ذخیره شده و زنبورها از بال‌ های خود برای باد دهی به شهد مایع و غلیظ‌ تر کردن آن استفاده می‌ کنند.

 

عسل طبیعی

 

پس از این فرایند، مایع دیگری که برای مهر و موم کردن شهد درون سلول استفاده می‌ شود، که از معده زنبور ترشح شده و شهد درون موم زنبور، تبدیل به جامد می‌ شود. توی این مقاله یه نگاهی به خواص عسل برای سلامتی می اندازیم، تا همه افراد از خواص این ماده با ارزش بهره مند شوند.

نکته مهم این است که نباید به یک نوزاد، عسل داده شود، زیرا سیستم ایمنی و سیستم گوارشی او نیز در حال رشد است. عسل ممکن است حاوی بوتولیسم باشد و بدن کوچک نوزاد، هنوز برای مبارزه با آن آمادگی نداشته باشد.

در مقاله های بعدی شروع به ذکر خواص عسل طبیعی می پردازیم.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *