وبلاگ

آیا زعفران برای کرونا ویروس مفید است؟

قیمت عمده زعفران قاینات

کرونا ویروس های انسانی عضوی از یک خانواده بزرگ ویروسی میباشند که دارای بزرگترین اندازه ژنوم در میان ویروس های RNA دار انسانی هستند. تا به حال هفت مدل کروناویروس به عنوان عامل بیماری در انسان شناخته شده است. چهار تیپ از این کروناویروس ها مسئول ۲۵ درصد از سرماخوردگی های معمولی در فصول سرد سال بخصوص در زمستان و اوایل بهار میباشند. دو تیپ کروناویروس دیگر به نام های سارس (سندرم حاد تنفسی ) و مرس ( سندرم تنفسی خاورمیانه) از ویروس های نوپدیدی هستند که در دو دهه اخیرازحیوان به انسان منتقل شده اند و توانستند همه گیری شدید و مرگ و میر در سالهای ۲۰۰۳ (سارس) و ۲۰۱۲ (مرس) ایجاد نمایند.

هفتمین و جدیدترین ویروس از خانواده کرونا ویروس های انسانی ویروس SARS-CoV-2 است که سازمان بهداشت جهانی بیماری ایجاد شده توسط این ویروس را COVID-19 نامگذاری کرده است. کروناویروس SARS-CoV-2 در اواخر سال ۲۰۱۹ به عنوان یک ویروس جدید معرفی گردید و سازمان بهداشت جهانی در ژانویه ۲۰۲۰ به دلیل انتشار سریع این ویروس وضعیت فوق العاده اعلام کرد.  اما آیا آیا زعفران برای کرونا ویروس مفید است؟

یکی از ادویه هایی که این روزها خیلی درباره اش صحبت می شود، زعفران است. این وسط سوالهای مختلفی در رابطه با تاثیر زعفران بر کرونا مطرح می شود. واقعا تاثیر زعفران بر کرونا چیست؟  زعفران چگونه می تواند به ما در مقابل کرونا کمک کند؟ در این پست درباره تاثیر زعفران بر کرونا صحبت می کنیم.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

اثرات زعفران بر کرونا ویروس چیست؟

اثرات زعفران بر کرونا ویروس تاثیری غیر مستقیم است. در اصل زعفران از راه تقویت سیستم ایمنی سبب خواهد شد تا انسان بدن مقاومتری در مقابله با بیماری ها داشته باشد.

از دیرباز ها، زعفران به عنوان ادویه ای که اثرات درمانی مختلفی دارد، استفاده می شد. خواص زعفران بامرور زمان و طی تحقیقات گسترده به اثبات رسیده اند. اثرات درمانی زعفران به دلیل وجود آنتی اکسیدانهای مختلف مثل پیکروکروسین (که اثر ضد سرطانی دارد)، کروسین، سافرانال (که برای تقویت سیسم ایمنی فوق العاده است) و آنتی اکسیدانهای دیگر است. در کنار این انتی اکسیدانها، زعفران سرشار از آهن، منیزیم، روی، ویتامینهای A، ‌‌B ،C ریبوفلاوین، اسید فولیک وغیره میباشد.

آنتی اکسیدانهای زعفران (مخصوصا کارتنویید) بر انرژی و ایمنی بدن تاثیری فوق العاده دارند. مصرف ۱۰۰ میلی گرم زعفران (تقریبا یک تا دو شاخه  زعفران) در روز می تواند انرژی بدن را بدون به وجود آمدن هرگونه مشکل بالا ببرد. 

نکته ای که برای سیستم ایمنی بدن خیلی اهمیت دارد، صحیح کار کردن دستگاه گوارش و سیستم هضم غذا است. دستگاه گوارش هر وقت که در حالت ایده آل خودش باشد، باعث تقویت اسیستم ایمنی بدن می شود. زعفران تاثیر فوق العاده ای بر دستگاه گوارش و هضم غذا دارد و از این طریق به تقویت بیشتر سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

آیا کروناویروس SARS-CoV-2 می تواند از راه آب و غذای آلوده به افراد دیگر انتقال پیدا کند؟

مطالعات برای بررسی چگونگی انتشار سریع ویروس در مناطق اپیدمی و راههای مختلف انتقال ویروس در حال انجام است. گیرنده شناسایی شده ویروس  SARS-CoV-2 برای ورود به سلول های انسان با کروناویروس سارس مشترک می باشد و این گیرنده علاوه بر سلول های ریه در سطح سلول های روده نیز موجود است و بنابراین این بافت ها می توانند به عنوان هدف اولیه ویروس مطرح شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *