وبلاگ

3 مرحله تا صادرات زعفران به خارج از کشور | ارسال زعفران با پست

چگونگی صادرات زعفران

اگر شما هم کشاورز هستید یا یکی از تامین کنندگان زعفران هستید، حتما به فکر ارسال زعفران با پست و صادرات زعفران یا ارسال زعفران به خارج از کشور افتاده اید. در این مقاله چگونگی ارسال زعفران از طریق پست و ارسال زعفران به خارج کشور را باهم مرور می کنیم. یا اینکه اگر به دنبال خرید زعفران و سپس به دنبال صادرات زعفران هستید، تا آخر این مقاله همراه باشید.

همچنین در این بین، نمونه صادرات زعفران شرکت ما (آنا قاین) را در تصاویر این صفحه مشاهده خواهید کرد. در صورتی که شرایط صادرات زعفران را به هر دلیلی ندارید، شرکت ما، صفر تا صد صادرات زعفران به خارج کشور را به عهده می‌گیرد.

مجوز برای صادرات زعفران

آیا می دانید صادرات انواع زعفران ایرانی مستلزم اخذ مجوز از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است؟ همچنین گواهی بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گواهی قرنطینه دامی و نبات هم حسب مورد درخواست خریداران زعفران، لازم می باشد.

در صورتی که برای صادرات زعفران به مشتری خود، نیاز به زعفران فله دارید، به مکان درستی آمده اید. برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

مشخص کردن قیمت زعفران صادراتی

صادر کننده برای تعیین هزینه کالاهای صادراتی خود باید به کمیسیون نرخ گذاری مراجعه نماید. در صورتی که به دنبال سود بالاتری هستید زعفران را در بسته بندی زیر 30 گرم صادر نمائید. بیشترین خرید زعفران ایرانی را کشورهای اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، سوئد، سوئیس، هند، آرژانتین، انگلستان و آلمان در سال 2011 داشتند. طبق آخرین خبرها در مرداد ماه سال 95، چین واردات زعفران ایرانی را ممنوع نموده است.

 چگونگی صادرات زعفران | ارسال زعفران به خارج از کشور

زعفران یکی از گران‌ترین ادویه‌های دنیاست که صادرات یا فروش آن در بازارهای جهانی یکی از سودآورترین تجارت‌ها به‌ویژه برای ایرانیان است. ایران اولین و برترین صادرکننده زعفران در جهان است. همانطور که می دانید بیشتر زمین های زیر کشت زعفران متعلق به استان خراسان است. خانواده های زیادی در استان خراسان به کاشت زعفران و کسب درآمد از این راه مشغول هستند.

شما عزیزان به راحتی میتوانید وارد سایت ما شوید و زعفران مورد نیاز خود را برای صادرات تهیه کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق همین صفحه زعفران یک گرمی، زعفران دو گرمی و زعفران چهار گرمی را تهیه کنید.

 

 

همچنین در این قسمت انواع زعفران عمده موجود است.

 

زعفران یکی از ادویه های پرطرفدار در جهان به ویژه در ایران به شمار می رود که برای رنگ آمیزی و طعم دادن به غذاها و نوشیدنی های مختلف استفاده می شود. در حال حاضر سرآشپزهای معروف دنیا از زعفران برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می کنند. تقاضا برای زعفران در بازارهای خارجی بسیار زیاد است و کشورهای مختلف زعفران را از ایران خریداری می کنند. شرکت های صادراتی زعفران مانند آناقاین، در واقع شرکت های معتبر و متمرکزی هستند که صادرات این ادویه گرانبها را بسیار آسان می کنند.

 

صادرات زعفران

 

آنها برای زعفران برداشت شده از زمین، بسته بندی مناسب و آماده صادرات تسهیلات فراهم می کنند. شرکت صادرات زعفران با توجه به نیاز مشتریان خارجی به خرید این ادویه گرانبها، استراتژی قیمت گذاری صحیح و روش های بازاریابی بین المللی را اجرا می کند و در نهایت مراحل صادرات را انجام می دهد. مشاغلی که ادویه جات، سبزیجات و میوه جات صادر می کنند نیز می توانند در این زمینه موفق باشند.

در این بین، نمونه صادرات زعفران شرکت ما را در عکس های زیر مشاهده می‌کنید.

 

قوانین صادرات زعفران - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به کشور کویت

 

صادرات زعفران - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به پاریس فرانسه

 

مدارک لازم برای صادرات زعفران - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به کشور مالزی

 

صادرات زعفران irexportex - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به پاریس فرانسه

 

تعرفه پست خارج از کشور - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به کشور کویت

 

تعرفه پست خارج از کشور ۱۴۰۱ - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به انگستان

 

ارسال زعفران با پست - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به قطر

 

مقدار مجاز پست زعفران به خارج از کشور - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به کشور کویت

 

ارسال زعفران به خارج از کشور - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به اندونزی

 

قوانین ارسال زعفران به خارج از کشور - آنا قاین

نمونه صادرات زعفران به لیون فرانسه

میزان صادرات زعفران در جهان قابل توجه است و حجم درآمد دلاری آن هر ماه رشد مثبتی دارد. اگر به آمارهای ثبت شده در منابع صادرات و واردات نگاه کنید متوجه این تغییرات خواهید شد. فروش و صادرات زعفران به کشورهای خارجی منبع درآمد مثبتی برای کشور است.

زعفران یک کالای صادراتی غیرنفتی است که نیاز به سرمایه گذاری ویژه دارد. بهترین زعفران شهرستان قاین در بسته بندی های استاندارد در اوزان مختلف برای فروش به مشتریان خارجی تهیه می شود. بسته بندی زعفران و کیفیت آن نقش اساسی در جذب مشتری دارد.

مراحل صادرات زعفران

قوانین ارسال زعفران به خارج از کشور چیست؟

قوانین ارسال زعفران به خارج از کشور چند مورد است که در ادامه به بررسی دقیق آن خواهیم رسید. برای صادر کردن زعفران به خارج از کشور، نیاز است که ابتدا تمامی این قوانین را به خوبی بدانید و شرایط اولیه صادرات را داشته باشید.

برای ورود به عرصه خرید و فروش یا صادرات زعفران باید به خوبی با مراحل و نحوه صادرات این ادویه آشنا باشید. مراحل زیر که برای صادرات این محصول باید طی شود به طور کامل شرح داده شده است. اگر در زمینه کشت زعفران فعال هستید یا می خواهید در زمینه صادرات زعفران فعالیت کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

مرحله اول صادرات زعفران | ارسال زعفران به خارج از کشور: ارزیابی و ارزیابی نیاز بازار جهانی به خرید زعفران

موفقیت در صادرات زعفران منوط به تعیین نیاز بازار جهانی به خرید زعفران است. با جمع آوری اطلاعات، داده ها و ارقام منتشر شده در منابع خارجی در مورد صادرات واردات و حجم فروش زعفران در بازارهای بین المللی، می توانید مشخص کنید که کدام بازار تقاضای بالایی دارد و می توانید به کدام کشورها صادرات داشته باشید.

بر اساس جمع بندی کلی که از این داده ها می گیرید، کشور یا کشورهای هدف صادرات زعفران را انتخاب می کنید و در واقع بهترین مقصد را برای فروش زعفران خواهید یافت. اگر درک درستی از بازار زعفران در جهان نداشته باشید، تلاش شما برای صادرات به یک کشور بیهوده خواهد بود!

اهمیت ارزیابی نیاز بازار جهانی به خرید زعفران زمانی مشخص می شود که با موضوع تحریم، مسائل اقتصادی، تامین ارز و قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد مواجه شوید. قبل از صادرات زعفران، باید بدانید که بازار کدام کشورها برای محصولات زعفران شما باز است.

 

چگونگی صادرات زعفران

 

مرحله دوم صادرات زعفران | ارسال زعفران به خارج کشور: خرید زعفران مرغوب با بسته بندی استاندارد و زیبا

پس از اینکه مرحله اول صادرات زعفران را به طور کامل پشت سر گذاشتید و تمامی اطلاعات لازم را به دست آوردید، اکنون زمان تهیه بهترین و با کیفیت ترین زعفران صادراتی است. به طور کلی زعفران در اکثر استان های ایران کشت می شود اما محصولات مناطق مختلف کیفیت یکسانی ندارند. در حال حاضر استان خراسان نه تنها دارای بیشترین تولید زعفران در کشور است بلکه با کیفیت ترین زعفران در شهرستان قاین واقع در این استان کشت می شود.

زعفران انواع مختلفی دارد، همه افرادی که می خواهند در زمینه صادرات زعفران فعالیت کنند باید انواع مختلف زعفران و تفاوت آن ها را مطالعه کنند تا در نهایت تصمیم درستی برای صادرات این محصول و بهترین نوع زعفران برای صادرات بگیرند.

مقدار مجاز پست زعفران به خارج از کشور چه قدر است؟

مقدار مجاز پست زعفران به خارج از کشور در این لحظه حدودا 100 گرم است. البته این مقدار برای حمل چمدانی است که نیازی به شرایط گفته شده ندارد. البته که داشتن کارت بازرگانی، مقدار مجازپست زعفران به خارج از کشور را تا 1 کیلوگرم افزایش می‌دهد.

لازم به ذکر است که مقادیر بالا برای ارسال با پست است. در صورتی که زعفران را به صورت Cargo ارسال کنید، محدودیتی در ارسال نیست.

آناقاین یکی از بزرگترین تامین کنندگان زعفران قائنات در ایران می باشد که می توانید زعفران را در 3 روز کاری به دست شما برساند. وقتی می گوییم بزرگترین تامین کننده زعفران قائنات در دنیا منظورمان چیست؟ یعنی شما هیچ محدودیتی در اندازه سفارش خود ندارید و هر مقداری که نیاز دارید می توانید سفارش دهید.

برای مثال در ویدئو زیر، ما 150 کیلو زعفران به یکی از مشتریان عرب زبان خود در کشور های عربی ارسال کردیم.

 

 

یکی دیگر از عواملی که یکی از مراحل صادرات زعفران محسوب می شود، در نظر گرفتن بسته بندی استاندارد و زیبا برای محصولات است. فرض کنید بهترین زعفران را تهیه کرده اید، بازار هدف را شناسایی کرده اید و اکنون می خواهید زعفران صادر کنید. اگر محصولات در بسته بندی زیبا و استاندارد نباشند، مشتری خارجی به هیچ وجه محصول شما را خریداری نخواهد کرد.

برای انتخاب بهترین و زیباترین بسته بندی زعفران صادراتی، هزینه مشخصی را برای سفارش جعبه بسته بندی در نظر بگیرید و با یک شرکت صادراتی زعفران مشورت کنید. در صورت نیاز از شرکت های چاپ بسته های صادراتی کمک بگیرید. فراموش نکنید که بسته های صادراتی دارای ویژگی های خاصی هستند که توسط کشور مقصد برای فروشنده تعیین می شود.

مرحله سوم صادرات زعفران | ارسال زعفران به خارج کشور: دریافت مجوزها و مدارک لازم جهت صادرات زعفران

یکی از مهمترین مراحل صادرات زعفران تهیه مدارک لازم برای صادرات است. صادرات زعفران نیز مانند سایر کالاها نیازمند یک سری مجوز است. با توجه به اینکه زعفران یک ماده غذایی است، مجوزها و مدارک مورد نیاز برای صادرات آن تا حدودی با سایر کالاها متفاوت است.

شخص صادرکننده باید ابتدا گواهی استاندارد و گواهی سلامت را از مراجع ذیربط دریافت کند. یکی از مهمترین مدارکی که یک صادرکننده باید داشته باشد کارت بازرگانی است. معمولا یک شرکت صادراتی زعفران با ارسال یک نفر به عنوان نماینده صادرات به همراه معرفی نامه این کار را انجام می دهد. در نهایت نماینده شرکت به گمرک می رود و کار صادرات را انجام می دهد.

در این مرحله باید محموله ها را در گمرک ثبت کنید. کلیه مدارک ذکر شده در بالا برای صادرات زعفران مورد نیاز است. محصولات در گمرک ثبت می شوند و فرم های اظهارنامه صادراتی گمرک صادراتی باید تکمیل شود. فرم ویژه صادرات انواع زعفران در گمرک شامل مشخصات کامل محصول می باشد، این فرم باید با دقت تکمیل و به مسئول مربوطه تحویل گردد. پس از انجام کار گمرکی، مرسوله ای که تحویل داده اید با مشخصاتی که در فرم نوشته اید بررسی می شود و صحت آن تایید می شود.

همچنین اگر به هر دلیلی امکان ارسال زعفران به خارج از کشور برای شما مقدور نیست یا اینکه حوصله انجام روند اداری را ندارید، شرکت ما صفر تا صد صادرات زعفران یا ارسال زعفران به خارج کشور را برای شما انجام می دهد. برای راهنمایی بیشتر شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما یا واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

ارسال زعفران از طریق اداره پست چطور است؟

ارسال زعفران از طریق پست به همه شهرهای ایران امکان پذیر میباشد. و هزینه ارسال زعفران با پست یا ارسال زعفران به خارج از کشور، بسته به وزن کل سفارشات دارد. که بعد از مشخص شدن کل سفارشات هزینه های ارسال مشخص می شود

تمامی فروشندگان عمده و جزئی زعفران از جمله، شرکت های بزرگ زعفران، نمایندگی های فروش زعفران و وب سایت هایی که به صورت آنلاین در سراسر ایران در حال فروش زعفران هستند؛ برای ارسال زعفران با پست یا تیپاکس اقدام می کنند. تا زعفران ها، درب منزل یا محل کار مشتریان تحویل داده شود.

 

ارسال زعفران با پست

 

فرستادن زعفران با پست در داخل کشور با ارسال زعفران به خارج از کشور تفاوت های زیادی در مراحل ارسال و هزینه ها با هم دارند که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت. که بتوانید با خواندن مطالب زیر با اطلاعات کافی زعفران را از هر کجای دنیا خریداری کنید.

قیمت تمام شده ارسال زعفران از طریق پست

ارسال زعفران از طریق پست، در داخل ایران هیچ محدودیتی ندارد. هر وزنی که مشتری بخواهد با هر شهر یا روستایی که باشد، می توان زعفران ارسال کرد. بعد از ثبت سفارش زعفران خریداری شده، در شرکت زعفران آناقاین وارد پروسه بسته بندی می شود. و افراد مسئول سفارشات رو تحویل پست می دهند. که باید یک سری اطلاعات در مورد خریداران تحویل پست داده شود، که خریداران باید بعد از ثبت سفارش این مشخصات رو ارسال کنند:

آدرس دقیق فروشگاه، منزل یا محلی که می خواهید سفارش خود را در آن جا تحویل بگیرید – کد پستی آدرسی که ارسال کردید – شماره تلفن گیرنده – نام و نام خانوادگی گیرنده

 

ارسال زعفران به خارج از کشور

 

مدت زمانی که سفارشات به دست مشتری میرسد: برای شهر تهران 24 الى 48 ساعت طول می کشد. و برای شهرهای دیگر ایران 3 روز الى 4 روز طول خواهد کشید تا سفارشات به دست مشتریان برسد.

هزینه ارسال زعفران با پست، در سال 1401 افزایش 67 درصدی داشته است که این افزایش بی سابقه بوده است و با اعتراضات زیادی روبرو شده است. هزینه ارسال زفران با پست را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید. جدول زیر به طور کامل تعرفه ارسال محصول یا زعفران با پست را نشان می دهد.

از وزن (کیلو) تا وزن (کیلو) داخل استان استان همجوار سایر استان ها
۰ ۰٫۵ ۷۱,۳۹۵ ۹۳,۷۴۰ ۱۰۰,۲۸۰
۰٫۵ ۱ ۸۹,۳۸۰ ۱۱۷,۷۲۰ ۱۳۰,۸۰۰
۱ ۲ ۱۱۵,۵۴۰ ۱۴۷,۱۵۰ ۱۶۱,۳۲۰
۲ ۳ ۱۴۲,۷۹۰ ۱۷۴,۴۰۰ ۱۸۸,۵۷۰
۳ ۴ ۱۷۰,۰۴۰ ۲۰۱,۶۵۰ ۲۱۵,۸۲۰
۴ ۵ ۱۹۷,۲۹۰ ۲۲۸,۹۰۰ ۲۴۳,۰۷۰
۵ ۶ ۲۲۴,۵۴۰ ۲۵۶,۱۵۰ ۲۷۰,۳۲۰
۶ ۷ ۲۵۱,۷۹۰ ۲۸۳,۴۰۰ ۲۹۷,۵۷۰
۷ ۸ ۲۷۹,۰۴۰ ۳۱۰,۶۵۰ ۳۲۴,۸۲۰
۸ ۹ ۳۰۶,۲۹۰ ۳۳۷,۹۰۰ ۳۵۲,۰۷۰
۹ ۱۰ ۳۳۳,۵۴۰ ۳۶۵,۱۵۰ ۳۷۹,۳۲۰
۱۰ ۱۱ ۳۶۰,۷۹۰ ۳۹۲,۴۰۰ ۴۰۶,۵۷۰
۱۱ ۱۲ ۳۸۸,۰۴۰ ۴۱۹,۶۵۰ ۴۳۳,۸۲۰
۱۲ ۱۳ ۴۱۵,۲۹۰ ۴۴۶,۹۰۰ ۴۶۱,۰۷۰
۱۳ ۱۴ ۴۴۲,۵۴۰ ۴۷۴,۱۵۰ ۴۸۸,۳۲۰
۱۴ ۱۵ ۴۶۹,۷۹۰ ۵۰۱,۴۰۰ ۵۱۵,۵۷۰
۱۵ ۱۶ ۴۹۷,۰۴۰ ۵۲۸,۶۵۰ ۵۴۲,۸۲۰
۱۶ ۱۷ ۵۲۴,۲۹۰ ۵۵۵,۹۰۰ ۵۷۰,۰۷۰
۱۷ ۱۸ ۵۵۱,۵۴۰ ۵۸۳,۱۵۰ ۵۹۷,۳۲۰
۱۸ ۱۹ ۵۷۸,۷۹۰ ۶۱۰,۴۰۰ ۶۲۴,۵۷۰
۱۹ ۲۰ ۶۰۶,۰۴۰ ۶۳۷,۶۵۰ ۶۵۱,۸۲۰
۲۰ ۲۱ ۶۳۳,۲۹۰ ۶۶۴,۹۰۰ ۶۷۹,۰۷۰
۲۱ ۲۲ ۶۶۰,۵۴۰ ۶۹۲,۱۵۰ ۷۰۶,۳۲۰
۲۲ ۲۳ ۶۸۷,۷۹۰ ۷۱۹,۴۰۰ ۷۳۳,۵۷۰
۲۳ ۲۴ ۷۱۵,۰۴۰ ۷۴۶,۶۵۰ ۷۶۰,۸۲۰
۲۴ ۲۵ ۷۴۲,۲۹۰ ۷۷۳,۹۰۰ ۷۸۸,۰۷۰
۲۵ ۲۶ ۷۶۹,۵۴۰ ۸۰۱,۱۵۰ ۸۱۵,۳۲۰
۲۶ ۲۷ ۷۹۶,۷۹۰ ۸۲۸,۴۰۰ ۸۴۲,۵۷۰
۲۷ ۲۸ ۸۲۴,۰۴۰ ۸۵۵,۶۵۰ ۸۶۹,۸۲۰
۲۸ ۲۹ ۸۵۱,۲۹۰ ۸۸۲,۹۰۰ ۸۹۷,۰۷۰
۲۹ ۳۰ ۸۷۸,۵۴۰ ۹۱۰,۱۵۰ ۹۲۴,۳۲۰

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال زعفران به خارج از کشور

 

جدول بالا تعرفه خالص ارسال زعفران با پست است. طبیعتا به آن هزینه های دیگری اضافه می شود؛ اعم از مالیات و… سایز هزینه هایی که به این تعرفه اضافه می شود را می توانید در پایین مشاهده کنید.

سایر هزینه‌های پستی که مبالغ بالا اضافه می‌شود:

حق ثبت حق مقر بیمه تا مبلغ ۸ میلیون ریال کارمزد درون شهری کارمزد برون شهری مالیات
۵۰۰۰ ریال ۱۱۰۰۰ ریال ۸۰۰۰ ریال ۱/۵ درصد ۳ درصد ۹ درصد

معمولا هزینه ارسال بر عهده مشتری می باشد، خریداران در هنگام پرداخت وجه زعفران هزینه ارسال را هم پرداخت می کنند. اما بعضی شرکت ها برای خرید های بیشتر از مبلغی مشخص، هزینه پست را به عنوان یک هدیه کوچک تقبل می کنند. زعفران آناقاین ارسال های زعفران عمده خود را به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال می کند. همچنین در صورت خرید بالای 300 هزار تومان از محصولات دیگر، می توانید از ارسال رایگان محصولات آناقاین، بهره مند شوید.

بعد از تهیه محصول خود، ما آن را از طریق دفاتر پیشخوان یا اداره پست برای شما ارسال می کنیم و کد رهگیری آن را به شما می دهیم که شما می توانید از طریق سامانه رهگیری اداره پست ملی، آن را رهگیری کنید.

 

بازگشت به لیست

42 دیدگاه در “3 مرحله تا صادرات زعفران به خارج از کشور | ارسال زعفران با پست

 1. چشم آذر گفت:

  پست خارج از کشور برای زعفران چگونه است؟

  1. Admin گفت:

   چگونگی پست خارج از کشور برای زعفران را در این مقاله توضیح داده ایم

 2. داریوش گفت:

  هزینه ارسال پستی به خارج از کشور برای زعفران رو میخواستم

  1. Admin گفت:

   هزینه ارسال پستی به خارج از کشور برای زعفران را در این مقاله درج کرده ایم

 3. درخشان گفت:

  هزینه ارسال مرسوله به خارج از کشور چقدره؟

  1. Admin گفت:

   هزینه ارسال مرسوله به خارج از کشور برای زعفران را در این صفحه درج کرده ایم

 4. صفوی گفت:

  کیفیت زعفران کرج مناسب صادرات است؟

  1. Admin گفت:

   زعفران کرج در مقایسه با زعفران قاینات، کیفیت خوبی ندارد.

 5. سبحان فرجی گفت:

  زعفران در اهواز از کجا بخرم؟

  1. Admin گفت:

   پاسخ سوال زعفران در اهواز از کجا بخرم را در مقاله لینک شده خواهید یافت

 6. محمد صلواتی گفت:

  خرید زعفران در کرمان به چه صورته؟

  1. Admin گفت:

   برای خرید زعفران در کرمان به صفحه لینک شده مراجعه کنید

 7. ایلیا افشین گفت:

  درود. به دنبال قیمت و خرید چوب دارچین هستم.

  1. Admin گفت:

   سلام. بله لطفا به محصول قیمت و خرید چوب دارچین مراجعه کنید.

 8. مهدیه لقایی گفت:

  سلام. وقت بخیر. سوپر نگین صادراتی عمده هم دارید؟

  1. Admin گفت:

   سلام وقت بخیر. بله. لطفا صفحه سوپر نگین صادراتی عمده را چک کنید.

 9. علیرضا گفت:

  سلام به زعفران دسته نیاز دارم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  1. Admin گفت:

   سلام. لطفا به صفحه زعفران دسته مراجعه کنید.

 10. مصطفی گفت:

  سلام. زعفران یک گرمی قائنات موجود دارید؟

  1. Admin گفت:

   سلام بله لطفا به صفحه زعفران یک گرمی قائنات مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *