وبلاگ

بهترین زعفران ایران و دنیا برای کجا می باشد؟

خاصیت زعفران

بهترین زعفران دنیا مطلق به کجاست

برای اولین باردر سال 1393 زعفران افغانستان و آن هم زعفران هرات جایزه‏‌ی جهانی بهترین زعفران جهان را کسب نمود. انستتیوی جهانی آزمایش ذائقه و کیفیت،نمایشگاه سالانه محصولات غذایی خود را در شهر بروکسل بلژیک برگزار کرده است. در این مراسم که بیشتر ازهزار نوع از محصولات موادغذایی که به رقابت گذاشته شده زعفران افغانستان موفق شد جایزه بهترین زعفران جهان را به دست آورد.و این روند درسال های 94 و 95 نیز تکرار شد.

برای صادرات زعفران به کویت با ما تماس بگیرید.

بهترین زعفران ایران برای کجا است؟

بدون تردید  زعفران ایران مرغوبترین و بهترین می باشد در جهان و این برای همگان ثابت شده است. برای صادرات زعفران نکات زیادی را باید در نظر داشته باشیم که از جمله می توان به نیاز طرف مقابل در کشور مقصد اشاره نمود. برای این کار ابتدا باید بازار هدف زعفران را مورد بررسی قرار داد تا بتوانیم صادرات بهتری را داشته و رضایت مشتریان  زعفران را جلب کنیم. عنوان بهترین زعفران صادراتی ایران نیز بر همین اساس و طبق نظر مصرف کننده و یا مشتریان  خارجی در این زمینه متفاوت می باشد. عده ای زعفران گناباد را عنوان بهترین زعفران صادراتی ایران در نظر دارند به دلیل ثبت جهانی و عطر و بوی بی نظیر، عده ای زعفران تربت حیدریه ،قلم های درشت و زیبا و عده ای زعفران قائنات.

برای اطلاع از صادرات زعفران به کویت با ما باشید.

بهترین برند زعفران در ایران

بهترین برند زعفران زعفرانی می باشد که به طور مستقیم از خود کشاورز خریداری شود چون مارک ها و برند های مختلفی که در زمینه زعفران وجود دارند نیز برای تامین زعفران خود زعفران را مستقیم از کشاورز خریداری می کنند و یا اینکه از چند واسطه از کشاورز تهیه می کنند. بهترین مارک زعفران، زعفران کشاورز و خراسان می باشد.

قیمت بهترین زعفران ایران

همانگونه که اغلب می دانند قیمت زعفران و تعیین قیمت زعفران در ایران متنوع می باشد. که می توان به قیمت دلار ، شرایط و ضوابط صادرات ، قیمت طلا و… اشاره نمود.

انواع زعفران

زعفران بر اساس رشته‌های گل زعفران دسته‌بندی می‌شود. هر رشته از دو بخش کلاله و خامه تشکیل می‌شود. کلاله بخش قرمز رنگ زعفران می باشد که عطر و رنگ زعفران به آن وابسته می باشد.خامه بخش زرد یا سفید انتهایی رشته زعفران بوده و برخلاف باور عموم مردم اثری روی عطر زعفران ندارد. بر اساس کلاله و خامه،‌ زعفران به دسته‌های اصلی پوشال، سرگل، دسته و نگین تقسیم می‌شود.

1.زعفران دسته

زعفران دسته شامل کلاله و خامه می باشد و یک رشته کامل از زعفران را شامل می‌شود، به همین علت به آن زعفران رشته کامل هم می‌‌گویند. رشته‌های زعفران پس از خشک شدن به صورت یک دسته کنار هم قرار داده می‌شوند. کنار هم قرار دادن آن‌ها به شکل یک سویه و دو سویه است.

در روش یک سویه کلاله‌ها و خامه‌ها هر کدام در یک سمت قرار می‌گیرند اما در روش دو سویه خامه‌ها در وسط و کلاله‌ها در اطراف جای‌گذاری می‌شوند. به همین علت زعفران دسته به شکل دو سویه بسیار زیبا و جذاب است. به این زعفران دخترپیچ هم می‌گویند. زعفران دخترپیچ ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد قدرت رنگ‌دهی دارد. به همین دلیل این زعفران قدرت رنگ و عطر بالایی دارد.

2.زعفران نگین

زعفران نگین از گران ترین زعفران می باشد که قدرت رنگ‌دهی آن حدود ۲۳۰ تا ۲۷۰ واحد است. این نوع زعفران از بهترین زعفران های شناخته شده است و فقط شامل کلاله‌های قلم درشت زعفران بوده و حجم بسیاری دارد. این زعفران فاقد شکستگی و نرمه بوده و از لحاظ ظاهری و رنگ‌دهی قوی‌تر از سرگل است. فرایند تولید زعفران نگین بسیار پرهزینه و زمان‌بر است.

3.زعفران پوشال

زعفران پوشال قدرت رنگ‌دهی ۲۵ تا ۱۷۰ واحد را دارد. این زعفران از سه رشته کلاله متصل به هم و قلم درشت تشکیل شده و به دلیل اینکه رشته‌ها داخل هم کلاف می‌شوند،‌حجم بیشتری داشته و امکان تقلب در آن بسیار کمتر است. همچنین مقدار بسیار کمی (حدود دو تا سه میلی‌متر) خامه هم دارد. به دلیل وجود خامه، بسیاری از مردم از زعفران پوشال به عنوان زعفران اصل یاد می‌کنند. این نوع زعفران تفاوت زیادی با زعفران سرگل ندارد و تنها خامه آن کمتر است.

4.زعفران سرگل یا ممتاز

زعفران پوشال قدرت رنگ‌دهی ۲۵ تا ۱۷۰ واحد دارد. این زعفران از سه رشته کلاله متصل به هم و قلم درشت تشکیل شده است و به دلیل اینکه رشته‌ها داخل هم کلاف می‌شوند،‌حجم بیشتری داشته و امکان تقلب در آن بسیار کمتر است. همچنین مقدار بسیار کمی (حدود دو تا سه میلی‌متر) خامه هم دارد. به دلیل وجود خامه، بسیاری از مردم از زعفران پوشال به عنوان زعفران اصل یاد می‌کنند. این نوع زعفران تفاوت زیادی با زعفران سرگل ندارد و تنها خامه آن کمتر است.

ویژگی بهترین زعفران

  1. قیمت بالای زعفران و دارای استانداردهای معتبر
  2. رشته‌هایی خشک و شکننده (رشته‌ها نباید مرطوب یا نرم باشند)
  3. رشته‌هایی سالم (رشته‌ها نباید شکسته یا کوچک باشند)
  4. بوی تازه و شیرین و طعم گس و گاهی تند (زعفران برخلاف بوی آن طعم شیرینی ندارد)
  5. اندازه یکسان طول رشته‌های زعفران
  6. رنگ متفاوت رشته‌های زعفران (اگر مقدار رنگ قرمز و زرد رشته‌ها کاملا یکدست باشد، احتمال دارد که زعفران تقلبی باشد)
  7. قرمز رنگ بودن رشته‌های زعفران (رنگ قرمز زعفران به رنگ نارنجی هم شباهت دارد)
  8. تاریخ تولید به روز (هر چه تاریخ تولید جدیدتر باشد، زعفران بهتر خواهد بود)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *