وبلاگ

خواص گل زعفران

زعفران

گلبرگ زعفران

گل زعفران دارای  سه رشته ی قرمز رنگ زعفران(کلاله) است البته در بعضی گل ها بیشتر ازسه کلاله وجود دارد.

در کنار کلاله چندین پرچم زرد رنگ و نیز تعدادی گلبرگ بنفش قرار دارد. رشته های قرمز رنگ زعفران گران ترین و مهم ترین بخش می باشد. و بقیه قسمت های آن دور ریخته می شود.

دانشمندان چینی اخیرا تحقیق هایی هایی را بر روی قسمت های متفاوت زعفران و از جمله گلبرگ های زعفران انجام داده اند. و به نتایجی رسیدند  که خواص موجود در گلبرگ های بنفش زعفران چیزی کمتر از کلاله های قرمز رنگ و گران قیمت آن نیست. به همین دلیل اخیرا گلبرگ های بنفش زعفران مورد توجه قرار دارد و به صورت دم کرده گلبرگ زعفران، استفاده می شود.

برای صادرات زعفران به اسپانیا از کارشناسان ما کمک بگیرید.

خواص گل زعفران

با توجه به خواص زیاد گلبرگ های زعفران، چینی ها از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می نمایند. علاوه بر این، گلبرگ های زعفران در بخش های دیگر مثل صنعت نیز قابل استفاده است.

در صورت احتیاج به استفاده از رنگ های طبیعی و به خصوص استفاده در رنگ آمیزی فرش ها و لباس ها از گلبرگ های بنفش زعفران برای رنگ کردن نیز استفاده می شود.

گلبرگ زعفران دارای میزان زیادی  آنتی اکسیدان می باشد. به علاوه این ها، از دم کرده آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و ناهنجاری ها از قبیل افسردگی، فشار خون، سرطان، و همچنین به عنوان عاملی مهم در جلوگیری از نابینایی استفاده می نمایند.

برای صادرات زعفران به اسپانیا با ما باشید.

مربای گل زعفران

یکی از کار آمد های گلبرگ زعفران تهیه مربای گل زعفران  می باشد. گلبرگ های بنفش رنگ و مفید زعفران فواید بسیاری دارند. می توان از آنها برای تهیه مربا استفاده نمود. گلبرگ های زعفران طعم و مزه خاصی به مربا می دهند.

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *