وبلاگ

زعفران از چه عناصری تشکیل می شود؟

عمده فروشی زعفران

زعفران کدام قسمت گیاه است؟

تاریخچه زعفران برای سه هزار سال قبل نیز می باشد و پایتخت زعفران را ایران نام گذاری کردند زیرا ایران 90 درصد زعفران کل جهان را تامین می کند.

گل زعفران دارای ۶ گلبرگ بنفش، ۳ گلدان زرد طلایی و یک گلدانی قرمز می باشد که مثل سه رشته نشان داده میشود و پس از خشک شدن این سه رشته به زعفران تبدیل می شود.

ما را برای صادرات زعفران به دبی همراهی نمایید.

ترکیب شیمیایی زعفران

تحقیقات نشان داده که  این رنگ عمدتا به علت ترکیبات کاروتنوئید تثبیت شده، کروسین و کروستین می باشد که موجب عطر و طعم منحصر به فرد زعفران می شود و عمدتا سافرانال های موجود در زعفران هم باعث طعم تند آن شده است.

زعفران دارای ۱۵۰ نوع ترکیب معطر و رنگی می باشد، رنگ زرد در زعفران به علت وجود کروسین در ترکیباتش می باشد. کروسین یک رنگدانه کاروتنوئید می باشد که امکان دارد بیشتر از 10 درصد زعفران خشک را تشکیل بدهد. ولی در زعفران مرغوب این ماده موجب رنگ دهی و عطر بسیار زیادی در مواد غذایی مبتنی بر آب و غیر چرب مانند برنج می شود.

یکی از مهم ترین ترکیب زعفران را Picrocrocin ها دارند که برای طعم زعفران تاثیر دارند.

زمانی که زعفران پس از برداشت محصول خشک می شود، گرما همراه با فرآیندی  پیکروکروسین را به تولید گلوکز  و یک مولکول آزاد سافرانال تقسیم می شود.

ترکیب دوم زعفران cyclohexadien می باشد که موجب بوجود آمدن رنگ و عطر می شود.

زعفران خشک خیلی حساس به نوسانات سطح PH است و در حضور عوامل نور و اکسید کننده به سرعت تجزیه می شود.

پس باید آن هارا در ظرف در بسته و محکم نگهداری نمایید ولی زعفران نسبت به گرما مقاوم می باشد.

برای صادرات زعفرات به دبی حتما با ما در تماس باشید.

استاندارد ها

زمان مناسب برای جمع آوری زعفران و جدا کردن رشته ها از گل کار آسانی نمی باشد و زمان آن هنگامی است که اولین گل در زمین ظاهر شود و برداشت    زمانی زیادی را در گرما و زیر نور آفتاب  و تحت باد قرار بگیرند کیفیت و رنگ و عطر و طعم زعفران کاهش می یابد. بلافاصله شروع می شود چون گل ها تنها  تا ۴ روز باقی می مانند و هرچه قدر گل ها مدت

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *