وبلاگ

شناخت کامل زعفران

زعفران و انواع آن

زعفران گیاهی است که مصرف بسیار متنوعی دارد و تقریبا در همه جهان از آن استفاده میشه. در صورتی که قصد خرید آن را دارید، بهتر است با مشخصات این گیاه ارزشمند آشنا شید.
ظاهر این گیاه در شناخت آن کمک بسیاری به ما میکنه. در میان گلبرگهای بنفش و زیبای آن، کلاله‌های آن وجود دارند که عطر فوق العاده ای داره.

زعفران چیست و چگونه رشد می‌کند؟

گیاهیه که از طریق پیازش رشد می‌کند. پیاز این گیاه، یک پوشال قهوه‌ای رنگ داره که ازش محافظت می‌کند. بعد از این که پیاز این گیاه کاشته می‌شه، شروع به رشد می‌کنه و یک ساقه (تیج) ایجاد می‌کنه که در انتهای آن یک غنچه ایجاد می‌شه. پس از گلدهی، شما با یک گل بنفش با ۶ گلبرگ زیبا مواجه می‌شین که از ۳ کلاله قرمز رنگ محافظت می‌کنن. این سه کلاله قرمز همون ماده خوش طعمه که با زحمت بسیار زیاد تهیه می‌شه.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

چه ترکیباتی دارد؟

زعفران دارای ترکیباتیه که این گیاه ارزشمند را از سایر گیاه ها متمایز کرده. کیفیت این گیاه از طریق این ترکیبات در آزمایشگاه و لابراتور ها سنجیده می‌شه که هر چقدر درصد این ترکیبات بیشتر باشه، با کیفیت تر و در نتیجه تاثیر زیادی روی خواص آن داره.

این ترکیبات شامل:

  • کروسین عامل قدرت رنگ
  • پیکروسین عامل قدرت طعم
  • سافرانال عامل قدرت عطر و بو

زعفران و انواع آن

انواع آن

این گیاه برخلاف سایر ادویه‌ها انواع مختلفی داره که در هر نوعش، رشته‌های زعفران شبیه هم نیستند و این تفاوت بستگی به نوع برداشت، جدا سازی گل اون، آب و هوای منطقه و درنهایت کیفیتش داره.

انواع اونارو را از بالاترین کیفیت به پایین ترین کیفیت لیست بندی کردیم.

۱) سوپر نگین: در سوپر نگین درصد سافرانال و کروسین بالاترین مقدار خودشو داره و رنگدهی و عطر بالایی نسبت به انواع دیگر داره.

۲)  شبه نگین: رنگدهی این نوع به مراتب بیشتر از انواع دیگره ولی به سوپر نگین نمی رسه.

۳) نگین: در نوع نگین فرخوردگی و خمیدگی رشته های آن وجود نداره و سرشاخه‌ها به صورت جدا از هم و تماماً قرمز هستن.

۴) سرگل: هیچ خبری از زردی و سفیدی (ریشه) در نوع سرگل دیده نمی‌شه و پراستفاده ترین نوع است.

۵) پوشال: مدل پوشال، زعفرانی هس که دارای کلاله هایی به رنگ قرمز، همراه با مقداری خامه (ریشه) می باشد.

۶) دسته: در این نوع، کلاله های آن بدین نحو که کنار هم چیده می شن خشک می‌شه.

۷) ریشه : به قسمت سفید رنگ اون که در انتهای کلاله این گیاه وجود داره ریشه زعفران می‌گویند.

سایر فرآورده های این گیاه نیز شامل گلبرگ آن، زردی آن می‌باشد.

امیدوارم این مطلب بدردتون خورده باشه ! 🙂

 

 

در این وب سایت شما میتوانید زعفران آنا قاین را که از بهترین زعفران سرگل قاینات دستچین شده است و عسل طبیعی دکتر بیز با قیمتی مناسب را خریداری نمایید. برای خرید واطلاع از قیمت زعفران عمده با ما در تماس باشید. شما همچنین میتوانید نماینده زعفران آنا قاین در شهر خود باشید. برای درخواست نمایندگی با ما تماس بگیرید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *