وبلاگ

چگونگی نگهداری زعفران در خانه

نگهداری زعفران

چگونگی نگهداری زعفران

1. مقدمه

قبل از بررسی نحوه نگهداری زعفران باید بگوییم که همه ما زعفران را می شناسیم. ادویه ای خوشمزه با طعم و بوی بی نظیر و البته با قیمت بالا. اگر یک بار از آن در غذای خود استفاده کنید ، مطمئناً عاشق آن خواهید شد. خوب ، اکنون سوال این است که چگونه آن را نگه داری کنیم تا مدت طولانی بماند و طعم و بوی خود را از دست ندهد.

 ما برخی از نکات و روش های خوب در مورد نهگداری زعفران بررسی خواهیم کرد.

نگهداری زعفران

2. چگونگی نگهداری زعفران

خشک کردن

در نگهداری زعفران با روش خشک کردن، آن را معمولاً در جای خشک و خنک نگهداری می کنند تا کیفیت آن ثابت بماند و تغییری نکند.

بسیاری از مردم زعفران بسته بندی شده را خریداری می کنند ، در وهله اول ، آن را بسته بندی می کنند و در یخچال یا فریزر قرار می دهند. اما این کاملا اشتباه است. با این روش ، پس از مدتی ، زعفران خاصیت خود را از دست می دهد و تقریباً استفاده نمی شود.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

ابتدا آن را خشک و خرد کنید.

آسیاب کردن بسیار آسان است ، ابتدا باید آن را با شعله خشک کنید. این کار را می توانید در مدت 5 تا 8 دقیقه انجام دهید. اما نگذارید خیلی طولانی بماند. ممکن است بسوزد و خاصیت خود را از دست بدهد.

آسیاب

بعد از خشک شدن می توانید آن را آسیاب کنید. با هر وسیله ای که در خانه دارید می توانید خرد و آسیاب کنید ، اگر چوبی باشد که خیلی بهتر باشد ، اما با هر وسیله دیگری می توانید آن را کاملا آسیاب کنید تا به قطعات کوچک تبدیل شود.

دم و یخ زدن

نگهداری زعفران به روش دم و یخ زدن، یکی از اصول تهیه زعفران پس از آسیاب است. خیلی راحت می توانید زعفران را دم کنید ، مقدار کمی آب جوش روی آن بریزید ، به طوری که کاملاً زعفران را بپوشاند و کمی بالاتر باشد ، حالا می توانید آن را یکنواخت قرار دهید ، داخل چای ساز بریزید و گرم کنید و بگذارید خوب دم می کند

وقتی رنگ آن به خوبی به آب رسید ، باید اجازه دهید مقداری از آن آب تبخیر شود. تبخیر آب باعث می شود مقدار کمی آب در آن باقی بماند و نگهداری آن بسیار آسان می شود.

 

 

در این وبسایت شما میتوانید زعفران آنا قاین را که از بهترین زعفران سرگل قاینات دستچین شده است با قیمتی مناسب خریداری نمایید. بنابراین برای داشتن مناسب ترین قیمت زعفران با ما همراه باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *