وبلاگ

بهترین زعفران برای کدام شهر است

زعفران آنا قاین

بهترین زعفران برای کدام شهر است؟

زعفران گیاهی میباشد از تیره زنبقیان که دارای خواص دارویی بوده و از آن برای خوش‌طعم و رنگ کردن غذاها در ایران استفاده میگردد. این گیاه در شهرهای مختلف ایران تولید شده و یکی از محصولات صادراتی کشور میباشد. زعفران در نخست مخصوص استان خراسان رضوی و استان خراسان جنوبی بود، ولی بعدها در دیگر جاهای ایران نیز کشت شد. اگر بخواهیم بهترین جای ایران برای زعفران را بشناسیم، باید در بین شهرهای استان خراسان جست‌وجو کنیم؛ زیرا بهترین نوع زعفران از ابتدا مربوط به این منطقه بوده است. این منطقه سابقه بسیار زیادی در کشت زعفران دارد و برند زعفران به نام یکی از این شهرها روی داده است.

بهترین زعفران دنیا مال کجاست

برای اولین باردر سال 1393 زعفران افغانستان و آن هم زعفران هرات جایزه‏‌ی جهانی بهترین زعفران جهان را کسب کرده است. انستتیوی جهانی آزمایش ذائقه و کیفیت،نمایشگاه سالانه محصولات غذایی خود را در شهر بروکسل بلژیک برگزار کرد. در این مراسم که بیشتر ازهزار نوع از محصولات موادغذایی که به رقابت گذاشته شده بود؛ زعفران افغانستان توانست جایزه بهترین زعفران جهان را کسب نماید. و این فرایند درسال های 94 و 95 هم تکرار شده است.

همچنین با توجه به مسائل سیاسی منطقه و هم نفوذ کشور های غربی برای تحریم اقتصادی ایران وضربه زدن به کشاورزی ایران این نتایج قابل پیش بینی به نظر می رسید.

مشهد دومین تولید کننده بزرگ زعفران ایران و دنیا در سال 1401

افزون بر این باید گفت که مشهد هم از نظر کمی صاحب مقام دوم در کشت بهترین زعفران ایران می باشد. بنابراین رقیبی سرسخت برای زعفران مشهد از جهت کشت، محسوب می شود.

البته همانطور که می دانید زمین های کشورمان ایران برای کشت زعفران بسیار مناسب هستند در نتیجه استان ها و شهر های متعدد دیگری هم در این حوزه فعال هستند همچون فارس و لرستان و غیره .

همان گونه که اطلاع دارید گیاه زعفران از منابع مهمی است که برای کشور، ارز آوری قوی و قابل توجهی دارد، لذا آشنایی با این گیاه نه فقط جهت زندگی های ما چه از نظر سلامتی و چه از نظر خوردنی های خوش طعم مفید است، بلکه باعث بالا رفتن آگاهی های اجتماعی و اقتصادی ما هم خواهد شد.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *