وبلاگ

زعفران و درمان وسواس و اضطراب + درمان افسردگی با زعفران

زعفران و درمان وسواس و اضطراب

ایا زعفران برای استرس خوب است؟

یکی از سوالاتی که همه مردمی که با استرس دست و پنجه نرم می‌کنند و همیشه می‌پرسند همین است. زعفران تاثیرات مثبت بالایی در  درمان بیماری‌های مختلف دارد و در پزشکی با استفاده بالایی همراه است. امروزه به اثبات رسیده است که زعفران چیزی بیشتر از یک ادویه خوش رنگ و طعم میباشد.

درمان کم خونی با استفاده از زعفران یا خواص زعفران برای درمان زردی نوزاد دلیلی برای اثبات این ادعا است تا گیاه زعفران بعنوان یک درمان کننده بی ضرر  طبیعی معروف شود. بجز این موارد، زعفران برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات عصبی انسان مورد مصرف قرار می‌گیرد. به بیانی ساده در این مقاله قصد داریم تا درباره خواص زعفران برای درمان انواع بیماری ها مثل استرس و اضطراب، وسواس و اختلالات خواب اطلاعات کاملی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

زعفران و از بین رفتن افسردگی

 

اثر زعفران بر روی اضطراب و استرس

هر شخصی در زندگی به طبع سختی کار و سن خود اضطراب و استرس دارد.، میزان اضطراب و استرس در افراد کم و زیاد میباشد. در واقع، عاملی برای تعیین دقیق میزان استرس در زندگی هر فرد موجود نمیباشد. اما چیزی که مشخص میباشد و بارها مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفته، مضر بودن تدریجی اضطراب برای سلامتی افراد است. برای مبارزه و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های پیشرفته استرس، مصرف تدریجی دمنوش زعفران به شما عزیزان کمک می‌کند تا  از عوارض آن دور بمانید .

 برای خرید زعفران باکیفیت با ما در تماس باشید. آناقاین یکی از بزرگترین تامین کنندگان زعفران ایرانی در دنیا است. ما زعفران قائنات را در انواع بسته بندی ها ارائه می‌دهیم که می‌توانید در صفحه فروشگاه ما مشاهده کنید.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت زعفران امروز مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران کادویی مراجعه کنید.

شما عزیزان به راحتی میتوانید وارد سایت ما شوید و زعفران مورد نیاز خود را تهیه کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق همین صفحه زعفران یک گرمی، زعفران دو گرمی و زعفران چهار گرمی را تهیه کنید.

 

 

برای مثال در ویدئو زیر شما یکی از صادرات های ما را مشاهده می‌کنید. در این بار ما 150 کیلو زعفران را به یکی از کشور های عربی ارسال کردیم.

 

خب، زعفران هم مشخص شد که از کجا تهیه کنید؛ به ادامه مقاله زعفران و درمان وسواس و اضطراب | درمان افسردگی با زعفران بپردازیم. 🙂

متخصصین با بررسی زعفران و تاثیر عجیب آن  بر اضطراب و استرس متوجه شدند که کروسین موجود در ترکیب غذایی زعفران از آسیب رسیدن به سلول‌های مغز افراد جلوگیری کرده و التهابات مغزی را به شدت کم میکند. دانشمندان میگویند که چای زعفران یا دمنوش زعفران حتی برای درمان بیماری پارکینسون که یک بیماری عصبی محسوب میشود، بسیار مفید و سودمند میباشد. به بیانی ساده تر، زعفران می‌تواند جلوی پیشرفت یک بیماری نورلوژیک شود و تقریبا اکثر نشانه‌های آن را از بین خواهد برد. با توجه به تمام این اطلاعات، نتایج آزمایش نشان داده شده است که مصرف خود زعفران یا حتی مکمل‌های زعفران، خواصی بهتر و بیشتر از داروهای ضد افسردگی نظیر فلوکستین دارند.

 

درمان افسردگی با زعفران

 

پس بنابراین دمنوش برای درمان وسواس، مخصوصا دمنوش زعفران بنا به گفته دانشمندان مفید هست. ما آموزش دم کردن زعفران را در مقاله چگونگی دم کردن زعفران به طور کامل توضیح دادیم. حتما پیشنهاد می‌کنیم که این مقاله رو مطالعه کنید.

تاثیر زعفران بر روی افسردگی

مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی نیز تاثیر گذار است. طبق تحقیقات امروزی  نتیجه گرفته شده است که زعفران شامل خواص ضد افسردگی می باشد و این در حالی می باشد که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده شده است. طبق نتیجه تحقیقات استفاده کردن از زعفران در  غذا و نوشیدن حداقل یك فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب نیز سفارش می شود. زعفران باعث افزایش تمرکز حواس می شود و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر میباشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی نیز موثر است.

زعفران و از بین رفتن افسردگی

یکی از مهم ترین اختلالات روانپزشکی که عوارض جانبی زیادی به همراه دارد مانند بی خوابی و اضطراب را ، افسردگی است.  هیچ داروی خانگی نمی‌تواند کار داروهای شیمیایی را برای از بین رفتن افسردگی بکند، اما برای از بین بردن عوارض جانبی پیشرفت افسردگی، میل کردن داروهای طبیعی مثل زعفران، علف چای و سنبل الطیف، شاهد آن‌ها نخواهیم بود. دقیقا نمی‌توان بیان کرد که خواص زعفران بر افسردگی دقیقا مربوط به کدام یک از اجزای زعفران محسوب میشود. اما کروسین، پیکروکروسین و سافرانال دلیل های اصلی برای درمان افسردگی با زعفران میباشند.

مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی نیز تاثیر گذار است. طبق تحقیقات امروزی  نتیجه گرفته شده است که زعفران شامل خواص ضد افسردگی می باشد و این در حالی می باشد که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده شده است. طبق نتیجه تحقیقات استفاده کردن از زعفران در  غذا و نوشیدن حداقل یك فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب نیز سفارش می شود. زعفران باعث افزایش تمرکز حواس می شود و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر میباشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی نیز موثر است.

گفته شده است که اختلالات ناشی از پیشرفت افسردگی در افراد مثل بی خوابی، غم و اندوه با مصرف صحیح زعفران بر طرف شدنی است. یکی دیگر از عوارض افسردگی در افراد، بی اشتهایی و اختلال در عملکرد جنسی میباشد. خوشبختانه زعفران با تاثیرات مثبت زیادی که به همراه دارد، داروی خانگی خوبی برای درمان کم اشتهایی و بی خوابی در افراد محسوب می‌شود. توجه کنید که اگر افسردگی نداشته باشیم و ریتم خواب شما بهم خورده باشد، باز هم زعفران برای تنظیم الگوی خواب بسیار مناسب میباشد که توصیه میشود برای یکبار هم که شده از این گیاه معجزه آمیز مصرف کنید.

 

زعفران و درمان وسواس و اضطراب

انواع بسته بندی های زعفران آناقاین

 

در طی بررسی‌هایی که برای درمان افسردگی با زعفران صورت گرفته شده است، از گلبرگ بنفش زعفران و حتی کلاله‌های آن، بعنوان منبع خوبی برای درمان افسردگی به حساب می آید. درمان کم خوابی با زعفران امروزه ممکن میباشد و با مراجعه به طب سنتی، اولین گزینه برای درمان بی خوابی یا بهبود الگوریتم خواب، که پزشک به شما معرفی میکند همین زعفران میباشد.

معجزه اثر زعفران بر درمان وسواس | زعفران و درمان وسواس | معجزه درمان وسواس با زعفران

وسواس یک اختلال اضطرابی مزمن است که با نام‌های اختلال وسواس فکری یا عملی معروف شده است. ریشه شکل گیری این بیماری با دقت بالا به طور کامل معلوم نشده است. اما  می‌شود گفت که هجوم فکرها، اندیشه و تصورات یا اضطراب و استرس بیش از حد، سبب بروز وسواس در افراد است. برای همین، از بین بردن وسواس با زعفران حتی با عطر زعفران هم امکان پذیر میباشد. چرا که مهم ترین خواص زعفران از قدیم، برای درمان افسردگی‌هایی مانند وسواس کاربرد زیادی داشته است. بهتر است بدانید که زعفران دارای مواد معدنی نیز میباشد و عاری از مواد مضر است. لذا درمان کامل وسواس با فرآورده‌های زعفران ممکن است.

 

اثر زعفران بر روی اضطراب و استرس

 

همچنین شما می‌توانید با دنبال کردن ما در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، آپارات از بروز ترین اخبار در مورد محصولات ما با خبر شوید.

 

22 دیدگاه در “زعفران و درمان وسواس و اضطراب + درمان افسردگی با زعفران

  1. محمدرضا گفت:

    ارتباط زعفران و افسردگی چیه؟ اصن مربوطن؟

    1. محمدرضا باقری موحد گفت:

      درمان افسردگی با زعفران تا حدودی ممکن است که در این مقاله شرح دادیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *