وبلاگ

مصرف زیاد زعفران برای پریود شدن + چای زعفران برای پریودی

زعفران دم کرده برای پریود - زعفران آنا قاین

مصرف زیاد زعفران برای پریود شدن تاثیر دارد؟

خوردن زعفران در پریودی

مصرف زیاد زعفران برای پریود شدن موثر است؟ چای زعفران برای پریودی موثر است؟ در این مقاله نکاتی در مورد زعفران برای دردهای قاعدگی و زعفران برای PMS و نحوه مصرف زعفران برای دردهای قاعدگی را بررسی خواهیم کرد. بسیاری از پزشکان استفاده از زعفران را برای دوره های پریود پیشنهاد می کنند. توصیه آنها به شما صحیح است و علم نیز تاثیر زعفران برای دوره ها را تایید کرده است. اگر در مورد زعفران و پریود یا دوره زعفران شک دارید، حتما پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را مطالعه کنید. در مقاله زیر روش هایی را برای کاهش درد قاعدگی با زعفران به شما ارائه می دهیم که تاثیر زیادی دارد و درد شما را کاهش می دهد.

تاثیرات مصرف زعفران بر پریودی

بانوان که دچار قاعدگی نا منظم می باشند و اغلب پریود آن ها عقب می افتاد از دمنوش زعفران برای قاعدگی استفاده می کنند. تاثیر زعفران در این بابت بر کسی پوشیده نیست. زعفران گران قیمت ترین ادویه جهان است که مصرف آن خاصیت آرامش بخش را در پی دارد. زعفران از جهت طب سنتی ایران، طبیعت گرم دارد. در ادامه مطلب تاثیرات مصرف زعفران بر پریود و قاعدگی زنان همراه ما شوید.

 

زعفران برای پریود شدن - زعفران آنا قاین

 

تاثیر زعفران بر دردهای قاعدگی یا درد های پریودی

آیا زعفران برای پریود مفید است؟ آره! بسیاری از زنان ممکن است از درد قاعدگی رنج ببرند. زعفران در کاهش دردهای قاعدگی تاثیر بسزایی دارد. زعفران می تواند به عنوان یک محرک برای تحریک قاعدگی در زنانی که عادت ماهانه منظمی ندارند استفاده شود. بنابراین مصرف زعفران برای دردهای قاعدگی ایده خوبی است و برای شما مفید خواهد بود.

زعفران همچنین دردهای قاعدگی را کاهش می دهد، به ویژه در زنان و دخترانی که خونریزی قاعدگی آنها به تعویق افتاده است. مصرف زعفران به عنوان نوشیدنی می تواند این مشکلات را در دوران قاعدگی درمان کند. علائم قبل از قاعدگی مانند نوسانات خلقی، درد و گرفتگی عضلات را ایجاد می کند زیرا شادی آور است و همچنین ثابت شده است که دارای خواص ضد درد است.

 

تاثیر زعفران بر پریود - زعفران آنا قاین

 

جالب است بدانید که زعفران در طب سنتی به عنوان یک گیاه تنظیم کننده زمان پریودی شناخته می شود.

5 تا 10 روز قبل از پریود، روزی 3 بار یک فنجان زعفران بنوشید.

نحوه دم کردن زعفران را در مقاله لینک شده، مشاهده کنید.

لازم به ذکر است که مصرف بیش از 2 گرم زعفران در روز خطرناک بوده و در برخی موارد حتی منجر به مرگ می شود. البته این دمنوش را زنان باردار نباید مصرف کنند زیرا در مطالعات متعدد دیده شده که باعث سقط خود به خودی می شود.

شما عزیزان به راحتی میتوانید وارد سایت ما شوید و زعفران مورد نیاز خود را تهیه کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق همین صفحه زعفران نیم گرمی، یک گرمی، زعفران دو گرمی و زعفران چهار گرمی را تهیه کنید.

 

مصرف زعفران برای PMS

مصرف زعفران برای PMS نیز موثر است و توسط محققان ثابت شده است. تقریباً از هر سه زن یک زن معمولاً PMS دارد، اما داروهای مؤثر و بسیار خوب هنوز برای درمان و کاهش علائم قاعدگی شناخته نشده است. یکی از این درمان های خانگی موثر برای کاهش دردهای قاعدگی از گذشته تا به امروز زعفران است.

زعفران در ایران، اسپانیا، یونان، ایتالیا و هند بسیاری از زنان از زمان های قدیم برای تسکین علائم PMS از زعفران استفاده می کردند. اما اکنون تحقیقات جدید نشان داده است که زعفران می تواند یک درمان خانگی سریع برای کاهش علائم قبل از قاعدگی و قاعدگی باشد.

 

خوردن زعفران برای پریود شدن - زعفران آنا قاین

 

تشخیص سندرم پیش از قاعدگی | مصرف زعفران برای PMT

هیچ آزمایشی برای تشخیص سندرم پیش از قاعدگی وجود ندارد، تنها راه تشخیص این است که علائم در نیمه دوم سیکل قاعدگی و نزدیک به قاعدگی ظاهر شده و با شروع قاعدگی کاهش یافته و سپس از بین می روند.

اکنون که با این سندرم آشنا شدید، سوال اصلی این است که چگونه می توان علائم این سندرم را کاهش داد یا درمان کرد؟

مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین از رایج ترین عواملی هستند که برای درمان PMS استفاده می شوند. با این حال، با توجه به تنوع پیامدها و عوارض جانبی، تلاش می شود تا عاملی با حداکثر اثر و حداقل عوارض جانبی پیدا شود. زعفران یک ماده گیاهی است که از موادی تشکیل شده است که به عنوان ضد افسردگی، مسکن و آنتی اکسیدان عمل می کنند. در مطالعه حاضر، هدف بررسی تاثیر زعفران در درمان بود.

 

خواص زعفران+قاعدگی - زعفران آنا قاین

 

مواد و روش های تست:

120 زن به طور تصادفی انتخاب و در سه گروه مساوی 40 نفره قرار گرفتند. این گروه ها از نظر سن، وضعیت تأهل، سطح تحصیلات و شغل مشابه بودند و همین امر باعث افزایش دقت و اعتبار مطالعه شده است. به گروه اول فلوکستین (یک داروی شیمیایی)، به گروه دوم 15 میلی گرم زعفران دو بار در روز و به گروه سوم دارونما داده شد که دو دوره قاعدگی ادامه داشت. موارد زیر عبارتند از:

یافته‌ها نشان می‌دهد که زعفران برتری قابل‌توجهی نسبت به دارونما دارد، اما در مقایسه با فلوکستین، اثرات زعفران تفاوت چندانی ندارد و نتایج نشان می‌دهد که تفاوت کمی دارند، اما ارزیابی‌های بیشتر عوارض جانبی نشان داد که زنان با فلوکستین تحت درمان، عوارض جانبی بیشتری را تحمل کردند. اثرات به طور خلاصه، با در نظر گرفتن دو جنبه تسکین علائم و عوارض جانبی، آنها دریافتند که زعفران به اندازه فلوکستین مؤثر است و نسبت به دارونما برتر است.

یکی از محدودیت‌های آزمایش فوق این است که ممکن است برخی از متغیرهای مرتبط با سبک زندگی سردرگم وجود داشته باشد که در ارزیابی اثربخشی هر رژیم غذایی در مدیریت سندرم پیش از قاعدگی نادیده گرفته می‌شوند. بنابراین، اطلاعات دقیق تر در مورد تعداد زایمان، بلوغ و نوع پیشگیری از بارداری ممکن است به نتایج ارزشمندتری منجر شود.

 

زعفران دم کرده برای پریود - زعفران آنا قاین

 

نحوه استفاده از زعفران در دوران قاعدگی

دمنوش زعفران برای پریودی

خانم هایی که قاعدگی نامنظم دارند و معمولا پریودشان به تاخیر می افتد از چای زعفران برای عادت ماهانه استفاده می کنند. تاثیر زعفران در این زمینه بر کسی پوشیده نیست. زعفران گران ترین ادویه دنیاست و مصرف آن خاصیت آرام بخشی دارد. زعفران از نظر طب سنتی ایرانی طبع گرمی دارد.

دلایل مختلفی برای تاخیر در قاعدگی وجود دارد. اگر بارداری مشکلی ندارد، می توانید با مصرف چای زعفران این مشکل را حل کنید. استرس، تغییرات آب و هوایی، استفاده از برخی داروها، ورزش و فعالیت شدید از دلایل اصلی این بی نظمی هستند.

برای مصرف زعفران در دوران بارداری حتما باید با پزشک خود مشورت کنید. بنابراین اگر مطمئن هستید که باردار نیستید از چای زعفران استفاده کنید. زعفران گیاهی است و تأثیر گیاهان بر روی جنین با توجه به وضعیت جنین و مادر متفاوت است. به همین دلیل باید با پزشک خود صحبت کرده و سپس از آن استفاده کنید.

اگر زعفران به درستی مصرف شود می تواند این اختلال قاعدگی را برطرف کند و درمان خوبی برای افسردگی است. در این قسمت به طرز تهیه دمنوش زعفران برای قاعدگی با روش های مختلف و کاربردی پرداخته شده است. امیدوارم که شما از آن لذت ببرید.

در ویدئو زیر که از همکاران باغ ایران است، به طرز تهیه دمنوش زعفران برای قاعدگی پرداخته شده است.

 

 

در ادامه طرز تهیه دمنوش زعفران برای قاعدگی را به صورت متنی آورده ایم.

مواد لازم برای تهیه دمنوش زعفران برای پریودی

 • زعفران آناقاین: 2 گرم
 • آب: 2 لیوان
 • گلاب 1 قاشق چایی خوری
 • هل:1 دانه
 • شکر یا نبات به عنوان شیرین کننده دمنوش

طرز تهیه دمنوش زعفران برای قاعدگی

 1. ابتدا آب را در کتری بجوشانید
 2. منتظر بمانید کمی سرد شود
 3. کمی زعفران را به همراه هل و نبات و گلاب در قوری بریزید و روی آن آب بریزید
 4. آن را تا نیم ساعت آن را روی بخار کتری دم کنید
 5. دمنوش زعفرانی حاضر است!

نوش جان!

تاثیرات زعفران بر قاعدگی بانوان

اکثر افراد گمان می‌کنند که مصرف زعفران در قاعدگی ضرر دارد؛ در حالی که این گونه نیست! این گیاه به دلیل خواص فوق‌العاده‌ای که دارد نقش بسیار زیادی در درمان اختلالات قاعدگی و افسردگی ایفا می‌کند. علاوه بر این‌ها زعفران می‌تواند باعث کاهش فشار خون و افزایش انرژی نیز بشود.

 

با توجه به  نتایج کسب شده از تحقیقات انجام شده بر روی زعفران، مصرف مقدار معینی از این گیاه می‌تواند میزان تولید سروتونین در مغز را کنترل کند و سبب رفع اختلالات قاعدگی شود. طبق این پژوهش با توجه به اینکه زعفران تاثیر زیادی بر فعالیت سروتونین دارد و تغییرات فعالیت سروتونین یکی از عوامل مؤثر در اختلالات قاعدگی میباشد. از زعفران می‌توان به عنوان عاملی برای تنظیم سیکل قاعدگی استفاده کرد، پس مصرف مشخصی از دم کرده زعفران در روز می‌تواند تأثیر به‌سزایی در بهبود اختلالات قاعدگی داشته باشد. افزون بر این زعفران به دلیل طبع گرمی که دارد، دردهای ناشی از قاعدگی را تسکین می‌دهد و بسیار انرژی بخش میباشد.

مصرف زعفران جهت کاهش نشانه های سندرم قبل از قاعدگی

از قدیم تا به حال از زعفران بعنوان درمان خانگی و طبیعی دردهای پریود استفاده می کردند. خاصیت های ضد التهابی و درمانی طبیعی زعفران هم از طریق بوی زعفران و هم مصرف آن موثر میباشد. در هر صورت، پیشنهاد داریم که بهتر است برای استفاده از بهتر از خواص زعفران، دو نوشیدنی زعفرانی سریع و آسان زیر را تهیه نمایید.

 • مصرف چای زعفران: از آن جا که زعفران یک گیاه درمانی خیلی آرامبخش میباشد، یک فنجان داغ دم کرده زعفران چند ساعت پیش از خوابیدن می تواند سبب کم شدن گرفتگی قاعدگی شود و به شما کمک کند تا خواب بهتری تجربه نمایید.
 • مصرف شیر زعفران: شیر زعفران با قرار دادن ۲-۳ رشته زعفران در یک فنجان شیر گرم به مدت حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه تهیه می شود. به این شیر همچنین می توانید طبق سلیقه خود شکر یا عسل اضافه نمایید. بعضی از افراد افزون بر این یک مشت آجیل و ادویه جات معطر به آن اضافه می کنند تا به نوشیدنی طعم چرب تر و تندتری بدهند.

درباره زعفران آناقاین

بسیاری از مردم به دنبال مکانی هستند که بتوانند زعفران را خریداری کنند. ما عرضه کننده زعفران قاینات هستیم و اگر می خواهید زعفران را به صورت عمده در قم بخرید جای درستی آمده اید. زعفران ما از شهر قاینات ایران که یکی از معروف ترین شهرهای کیفیت زعفران است، برداشت می شود. این شهر در ایران به شهر زعفران معروف است.

ما همچنین شعبه دیگری در لیون فرانسه داریم که سفارش در اروپا را برای شما بسیار آسان می کند. برای اطلاع از قیمت دقیق زعفران می توانید از طریق صفحه تماس با ما یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

وقتی می خواهید زعفران را به صورت عمده بخرید باید از کیفیت زعفرانی که می خرید مطمئن باشید. زعفران ما دارای گواهینامه اروپایی از آزمایشگاه SAI CHIMIE است که یکی از معروف ترین آزمایشگاه های اروپا می باشد. همچنین زعفران ما در بسته بندی های مختلف و مجلل بسته بندی می شود. بسته بندی های مختلف ما را می توانید در زیر مشاهده کنید.

Qaen city

همچنین زعفران ما در بسته بندی های مختلف و لوکس بسته بندی می شود. بسته بندی متفاوت ما را می توانید در زیر مشاهده کنید. شما می توانید زعفران را با این بسته بندی ها از فروشگاه اینترنتی ما خریداری کنید. همچنین می‌توانید ما را در رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام پیدا کنید. در ادامه بسته بندی های مختلف زعفران ما را مشاهده می کنید.

47 دیدگاه در “مصرف زیاد زعفران برای پریود شدن + چای زعفران برای پریودی

 1. ذبیحی گفت:

  وقت بخیر
  مصرف زعفران برای پریود شدن مناسبه؟

  1. محمدرضا باقری موحد گفت:

   سلام.
   زعفران به تنهایی نمی‌تواند باعث شروع پریودی شود، و تأثیر مستقیم بر شروع پریودی ندارد. پریودی یک فرآیند طبیعی در سیکل تناسلی زنان است که توسط تغییرات در سطوح هورمون‌ها، به ویژه هورمون‌های تخمدانی و رحمی، کنترل می‌شود. در واقعیت، هیچ ماده طبیعی یا مکملی نیست که به طور قطعی و بدون اثرات جانبی معکوس شروع پریودی را تسریع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *