وبلاگ

فروش عمده زعفران صادراتی

خرید زعفران

ایران از بزرگترین کشور های تولید کننده زعفران در دنیا می باشد و بزرگترین مزارع این محصول در کشور ما قرار دارد.زعفران از گران قیمت ترین ادویه های سنتی ایران و جهان به محسوب میشود که سرانه مصرف آن خیلی زیاد می هست و تقاضا کننده های زیادی نیز دارد، همین موضوع موجب شده است که بازار خرید و فروش زعفران اغلب به عنوان یک کسب و کار پر سود شناخته شود و همواره رونق زیادی  با خود به همراه داشته باشد و افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در این زمینه باشند. با توجه به اینکه کشور ایران با کیفیت ترین و مناسب ترین نوع زعفران را تولید می نماید، کشورهای زیادی به دنبال خرید زعفران از ایران هستند، تا کنون بیشتر از 95 درصد از زعفران کل جهان توسط ایران تامین شده است: لازم است به این نکته توجه

خرید زعفران صادراتی

داشته باشیم که به علت تحریم ها، بخشی از زعفران به صورت مستقیم صادرات می شود و بخش دیگر توسط کشورهایی همانند کشورهای حاشیه خلیج فارس خریداری می شود و سپس بعد از اینکه بسته بندی شدند، با آرم و برند خودشان آن را به کشورهای اروپایی صادر می نمایند.

برای مشاهده قیمت بروز زعفران عمده، می توانید به صفحه قیمت عمده زعفران مراجعه کنید؛ این صفحه تقریبا هر روز بروزرسانی می شود. همچنین ما بسته های کادویی زعفران در طرح های مختلفی عرضه میکنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید.

 

قیمت زعفران

زعفران از گران قیمت ترین ادویه های جهان به شمار می آید که به طلای سرخ نیز معروف است. با این وجود که زعفران تولید داخلی می باشد، نوسانات ارز به طور مستقیم بر روی قیمت زعفران تاثیر میگذارد و بالا رفتن قیمت ارز موجب افزایش قیمت زعفران خواهد شد، این موضوع به این علت است که بیش از 95 درصد زعفران کشت شده در کشور، صادراتی می باشد. به همین دلیل قیمت عمده زعفران با نرخ ارز در ایران قابل تغییر است. همچنین قیمت زعفران به عوامل متفاوتی همانند کیفیت، رنگ، حجم خریداری شده، بسته بندی، فصل برداشت محصول، هزینه حمل و نقل و غیره نیز بستگی دارد. به همین علت نمی شود که قیمت زعفران را به طور ثابت و دقیق بیان نمود، همچنین کاهش و یا افزایش صادرات نیز بر قیمت این محصول در بازار تاثیر می گذارد. فروش زعفران در بازار داخلی بر اساس واحد هایی مانند گرم و مثقال صورت می گیرد. به طور کلی می توان گفت که قیمت جهانی زعفران عمده در بازارهای جهانی بین 600 تا 800 دلار در ازای هر کیلوگرم است این قیمت برای زعفران فله می باشد و نوع بسته بندی آن به تبع قیمت بالاتری دارد.

فروش زعفران

زعفران ارزش غذایی بالایی دارد و به واسطه همین موضوع بازار فروش زعفران روز به روز رونق بیشتری پیدا خواهد کرد. زعفران مصرف خوراکی و دارویی هم خواهد داشت و از آن در تهیه بعضی از محصولات زیبایی و بهداشتی همانند ماسک و کرم های دست و صورت نیز مورد مصرف قرار میگیرد. زعفران دارای خواص بسیار حیرت آوری می باشد و از آن برای درمان یا پیشگیری برخی از بیماری ها و مواردی همانند افسردگی، افزایش سلامت قلب و عروق، افزایش سلامت پوست و مو، بهبود سیستم گوارشی و تنفسی، بهبود سرطان، کاهش کلسترول خون و غیره استفاده می شود. همه این مواردی که به آنها اشاره شده است، موجب شده تا افراد زیادی تمایل به خرید زعفران داشته باشند و بازار فروش زعفران عمده و خرده همواره یک روند صعودی را در پیش بگیرد و روز به روز سود بیشتری برای افرادی که در زمینه فروش زعفران فعالیت می کنند به همراه داشته باشد.

قیمت زعفران بسته بندی

همانگونه که اشاره شد زعفران از معدود ادویه هایی می باشد که به صورت بسته بندی و در وزن های متفاوت به فروش میرسد، در حال حاضر برندها و شرکت های متفاوتی در زمینه تولید و توزیع زعفران فعالیت می نمایند، که زعفران را به صورت بسته بندی های متفاوت  به فروش می رسانند. قیمت زعفران بسته بندی به موارد بسیار زیادی همانند  نوع بسته بندی، عطر، طعم، برند، رنگ زعفران و غیره بستگی دارد، به همین علت نمی توان قیمت زعفران بسته بندی را کاملا دقیق بیان نمود.

قیمت زعفران شرکتی

بزرگترین مشتریان زعفران شرکت های توزیع کننده یا صادرکنندگان زعفران هستند. قیمت زعفران بدون بسته بندی از زعفران بسته بندی شده تا حد قابل توجهی کمتر است. هزینه  این زعفران نیز به رنگ و عطر زعفران بستگی خواهد داشت و هر چه کیفیت زعفران بهتر باشد، به طبع قیمت زعفران هم نیز بالاتر خواهد رفت. به طور کلی زعفران دارای انواع متنوعی هست که قیمت زعفران به نسبت انتخاب هر یک از موارد گفته شده، متغیر است.

قیمت زعفران صادراتی

قیمت زعفران صادراتی با دقت به نرخ ارز در ایران مشخص خواهد شد و اصولا عددی مابین 600 تا 800 دلار در هر کیلوگرم  است. فاکتور های کیفی همانند میزان رنگ و عطر و همچنین نوع زعفران بر قیمت آن بسیار اثر گذار خواهد بود. برای مثال زعفران نگین و سرگل که دو نمونه صادراتی به حساب می آید دارای بیشترین هزینه میباشد، فصل خرید و فروش نیز در قیمت تمام شده بسیار موثر می باشد چون در فصل عرضه با توجه به فراوانی محصول قیمت در حداقل میزان خود قرار دارد، نوع بسته بندی و برند ارائه کننده می تواند در قیمت تاثیر زیادی داشته باشد.

فروش زعفران صادراتی

تولید و خرید و فروش عمده زعفران در ایران سابقه زیادی دارد، این محصول از تولیدات سنتی شرق و شمال شرقی ایران است که تولید و مصرف آن از قدیم میان ایرانیان رواج داشته است. از زمان های دور تاکنون خریداران زعفران از سراسر جهان برای تهیه این محصول به ایران سفر می کردند. این محصول یکی از ارزشمند ترین محصولات زراعی در ایران است که بیشتر در مناطق خشک و کم آب با شرایط بیابانی رشد می کند. این گیاه نسبت به شوری خاک و کم آبی بسیار مقاوم است. در حال حاضر استان خراسان رضوی و خراسان جنوبی، فارس و یزد از تولید کنندگان بزرگ این محصول در ایران می باشند که شرایط مناسب آب و هوایی برای کشت این محصول را دارا بوده و از مراکز مهم خرید و فروش عمده زعفران نیز به حساب می آیند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *