وبلاگ

5 مرحله تا صادرات زعفران به ترکیه | صادرات چمدانی زعفران به ترکیه

ارسال زعفران با تیپاکس به ترکیه - زعفران آنا قاین

صادرات زعفران به ترکیه برای مصارف خوراکی و دارویی از زمان‌های گذشته رواج داشته است. ایران بیش از ۹۵ درصد زعفران دنیا را تامین می‌کند و در جایگاه اول صادرات زعفران در دنیا قرار دارد. در واقع ایران بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در جهان است. همچنین زعفران ایرانی به عنوان مرغوب‌ترین نوع این گیاه در سطح جهان شناخته می‌شود.

نحوه صادرات زعفران به کشور ترکیه

در این مقاله نحوه صادرات زعفران به ترکیه و مراحل آن را شرح خواهیم داد. اگر به دنبال صادر کردن زعفران به ترکیه هستید، فقط 5 مرحله با آن فاصله دارید. پس با ما همراه باشید.

میزان صادرات زعفران به ترکیه قابل توجه است و حجم درآمد دلاری آن در هر ماه با رشد مثبت مواجه می باشد. اگر نگاهی به آمار و ارقام ثبت شده در منابع صادرات و واردات داشته باشید متوجه این تغییرات خواهید شد. فروش و صادرات زعفران به ترکیه و کشورهای خارجی یک منبع درآمد مثبت برای کشور است.

 

نحوه صادرات زعفران به کشور ترکیه - زعفران آنا قاین

 

زعفران، یک کالای صادراتی غیرنفتی محسوب می‌شود، بنابراین سرمایه‌گذاری ویژه‌ای را طلب می‌کند. مرغوبترین زعفران از استان خراسان در بسته بندی های استاندارد در وزن های متفاوت برای فروش به مشتریان خارجی آماده می شود. نحوه بسته بندی زعفران و مرغوب بودن آن در جذب مشتری، نقش اساسی ایفا می‌کند. در این مقاله با مراحل صادرات انواع مختلف زعفران به ترکیه آشنا می شوید.

ارسال زعفران به کشور ترکیه

قبلاً در مقاله “ 3 مرحله تا ارسال زعفران به خارج از کشور” نکات کلیدی و مهمی را در خصوص مراحل، روند و نحوه انجام این کار شرح دادیم. حالا و در تکمیل این توضیحات می‌بایست به یک‌ روند کلی اشاره کنیم که بر مبنای آن، شرکت‌های عرضه‌ کننده نخست محصول را از کشاورزان خریداری و سپس بر حسب حساسیت‌ها و یا سیاست تولیدی که دارند، آن را بسته‌بندی، سورت و یا حتی برخی شرکت‌ها با مواد نگه دارنده و رنگدانده های مصنوعی، اقدام به دست بردن در ترکیبات زعفران می‌کنند که باید بسیار مراقب باشید.

پیش‌ازاین که مدارک لازم برای صادرات زعفران را جمع‌آوری کنید، ضروری است که بدانید قیمت‌گذاری و تعرفه‌بندی کالا، مهم‌ترین بخش برای انجام این کار خواهد شد. در گمرک، شما مشخصات صادرکننده، اظهارکننده و خریدار و کشور صدور را مشخص خواهید کرد. همین‌طور داشتن کارت بازرگانی اولین پیش‌نیاز ورود به این مجموعه دولتی است.

 

مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه - زعفران آنا قاین

 

انواع زعفران برای صادرات زعفران به ترکیه

انواع زعفران هایی که صادرات آن به کشور ترکیه صورت می گیرد، عبارت اند از:

بهترین و گرانترین نوع زعفران برای صادرات، زعفران نگین (سوپرنگین) یا نگین صادراتی است. که به دلیل ظاهر زیبای آن برای صادرات استفاده می شود. بیشترین نوع زعفرانی که کشور ترکیه، مورد پسند از لحاظ عطر و خوش رنگ بودن بوده است؛ زعفران سوپرنگین است.

بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی برای صادرات زعفران خود به ترکیه از دو روش استفاده می کنند.

اولین روش؛ ارسال زعفران به صورت فله است و روش دوم؛ استفاده از بسته بندی با برندی مشخص می باشد.

 

مراحل صادرات زعفران در ایران - زعفران آنا قاین

 

مراحل صادرات زعفران در ایران

بررسی عمومی مراحل صادرات زعفران:

حالا با این شرایط گفته شده اگر هنوز قصد دارید در حوزه صادرات زعفران فعالیت کنید پس ما را همچنان دنبال کنید. اما برای صادرات زعفران شرابط ویژه ای وجود دارد که ابتدا کلیت آنها را بررسی می کنیم و بعد توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم:

اولین مرحله، خرید زعفران مورد نظر است. برای مثال شما به دنبال صادرات زعفران نگین سوپر اتویی هستید. بعد از تهیه این زعفران نوبت به بسته بندی زعفران برای صادرات به ترکیه می‌رسد. بعد از بسته بندی شما نیاز به داشتن گواهی استاندارد دارید و بعد از آن داشتن گواهی بهداشت دامی و کارت بازرگانی ضروری است. در مرحله بعدی باید اظهار نامه صادراتی را تکیمل کنید که به آن خواهیم پرداخت.

 

صادرات چمدانی زعفران به ترکیه چگونه است؟ - زعفران آنا قاین

 

مراحل صادرات زعفران به ترکیه

مرحله اول صادرات زعفران به ترکیه – خرید زعفران مناسب صادرات

اولین مرحله که بسیار ساده است. زعفران آناقاین یکی از بزرگترین تامین کنندگان زعفران قائنات در ایران و سراسر دنیا هستیم. اگر شما به دنبال 1 تن زعفران هم هستید، ما مشکلی برای تامین آن نداریم. برای مثال در ویدئو زیر ما 150 کیلو زعفران ایرانی برای یکی از مشتریان خود در کویت ارسال کردیم.

همچنین ما زعفران خود را در آزمایشگاه های معتبر تست می‌کنیم و برگه آزمایش را برای مشتری خود ارسال می‌کنیم. همچنین زعفران ما دارای گواهی SAI CHIMIE است که یکی از معتبر ترین آزمایشگاه های زعفران در اروپا است. پس خیال شما از بابت کیفیت زعفران راحت است.

شما می‌توانید قیمت انواع زعفران را در صفحه قیمت عمده زعفران مشاهده کنید. اگر به دنبال زعفران بسته بندی شده هستید، مشکلی ندارد؛ شما می‌توانید به صفحه خرید زعفران آنلاین مراجعه کنید و انواع بسته بندی های ما را مشاهده کنید.

 

صادرات زعفران به ترکیه - زعفران آنا قاین

 

مرحله دوم ارسال زعفران به ترکیه – بسته بندی زعفران برای صادرات

اگر شما در مرحله قبل زعفران فله تهیه کردید، باید به دنبال پک های مناسب صادرات باشید که یک محصول شیک صادرکنید؛ در غیر این صورت مشتریان شما چندان از کالای خریداری شده راضی نخواهند بود. اما اگر شما زعفران را در بسته بندی های آماده خریداری کردید، پس شما از این مرحله گذشته اید.

جعبه ها و بسته بندی های زعفران مناسب صادرات را نیز می‌توانید از آناقاین تهیه کنید. شما می توانید در صفحه خرید زعفران آنلاین بسته بندی های ما را مشاهده کنید و از همان صفحه بسته بندی های آماده و همراه زعفران را تهیه کنید؛ همچنین اگر به دنبال بسته بندی خالی هستید، می‌توانید شماره خود را در فرم زیر قرار دهید تا کارشناسان ما با شما در ارتباط باشند.


  مرحله سوم صادرات زعفران به کشور ترکیه – کسب گواهی استاندارد و بهداشت نباتی

  شخص صادر کننده باید در وهله اول نسبت به دریافت گواهی استاندارد و گواهی بهداشت از مراجع مربوطه اقدام کند.  همچنین مدارک دیگری هم نیز لازم است که در ادامه به آن می‌پردازیم. مدارک لازم برای صادرات زعفران به ترکیه شامل گواهی‌های استاندارد و بهداشت، کارت بازرگانی، معرفی نامه اظهار کننده، صورت عدل بندی و برخی از مجوزهای صدور هستند. بعد از ارائه این مدارک محصول مورد نظر شما که همان زعفران است در گمرک ثبت خواهد شد.

   

  صادر کننده زعفران به ترکیه - زعفران آنا قاین

   

  مرحله چهارم صادرات زعفران به ترکیه – اظهار نامه صادراتی

  فرم مخصوص صادرات انواع زعفران در گمرک شامل جزئیات کامل درباره محصول است، این فرم باید با دقت کامل شده و به مسئول مربوطه تحویل گردد. پس از اینکه کارهای گمرکی انجام شد، محموله ای که تحویل داده اید با مشخصاتی که در فرم نوشته اید کنترل می شود و صحت آن تایید می گردد.

  این فرم شامل:

  مشخصات فرد صادر کننده کالا (زعفران)، مشخصات فرد اظهارکننده کالا (زعفران)، مشخصات مشتری، کشور مبداء، کشور مقصد (محل صدور زعفران)،مشخصات وسیله حمل و مبدأ بارگیری، شرائط معامله، تمامی مشخصات کالای صادراتی (زعفران) از جهت نوع و وزن و تعرفه و مقدار یا تعداد آن، مشخصات کامل محموله ( که از قبیل بسته ها، سبک و نوع بسته،‌ مقدار، علامت، وزن با ظرف می باشد.)، تمامی اقلام هزینه های گمرک، اسم گمرک محل تسلیم اظهارنامه و شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه در دفتر گمرک محل جهت امضاء و مهر و تاییدیه ی گمرک و مقامات آن.

  بعد از گدراندن تمامی این مراحل و کامل شدن اظهارنامه، این اظهارنامه با مدارک شما ضمیمه می شود و به بخش احراز هویت گمرک تسلیم می شود.

   

  صادرات چمدانی زعفران به ترکیه - زعفران آنا قاین

   

  صادرات چمدانی زعفران به ترکیه چگونه است؟

  صادرات چمدانی زعفران به کشور ترکیه یکی دیگر از راه های ارسال زعفران به ترکیه می‌باشد که خیلی از مردم از این روش استفاده می‌کنند.

  بخشی از صادرات زعفران توسط مسافران و افرادی که برای زیارت به مشهد می روند، صورت می گیرد، که اصطلاحا به آن صادرات چمدانی گفته می شود. البته قوانین سختی در این خصوص اعمال می شود و میزان مجاز حمل زعفران برای هر مسافر و هر فرد با گذرنامه ایرانی، 100 گرم می باشد. این محدودیت برای افرادی که گذرنامه غیر ایرانی دارند، وجود ندارد.

  مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه

  بسیاری از مردم می‌پرسند که مقدار مجاز حمل زعفران به کشور ترکیه چقدر است؟ این روش همان روش چمدانی است که در پاسخ باید بگوییم مقدار مجاز حمل زعفران به ترکیه برای هر نفر 100 گرم زعفران می‌باشد.

   

  ارسال زعفران با تیپاکس به ترکیه - زعفران آنا قاین

   

  ارسال زعفران با تیپاکس به ترکیه

  اگر به دنبال ارسال زعفران با تیپاکس به ترکیه هستید، باید بگوییم که تیپاکس این کار را برای شما انجام می‌دهد. در این روش شما باید اطلاعات مشتری خود را داشته باشید که بتوانید کالا را ارسال کنید. شما می توانید با تیپاکس زعفران را به هر کجای دنیا غیر از آمریکا ارسال کنید.

  برای مثال، تعرفه ارسال زعفران با تیپاکس به ترکیه برای 100 گرم زعفران در بسته بندی 50*50*50 در سال 1401 حدود 1.300.000 هزار تومان می‌باشد. شما می‌توانید به صورت آنلاین این تعرفه را از سایت تیپاکس استعلام بگیرید.

  ارسال زعفران به ترکیه با تیپاکس طبق سایت خود تیپاکس، حدود 7 الی 10 روز طول می‌کشد و ارسال آنها درب فرودگاه می‌باشد. همچنین در این نوع ارسال باز هم محدودیت 100 گرم زعفران وجود دارد.

  در جدول زیر، تعرفه صادرات زعفران با تیپاکس را برای مقادیر مختلف زعفران مشاهده می‌کنید.

   

  تعرفه ارسال زعفران به ترکیه مقدار زعفران برای صادرات به ترکیه
  1.300.000 تومان 100 گرم زعفران
  2.600.000 تومان 200 گرم زعفران

   

  درباره زعفران آناقاین – صادر کننده زعفران به ترکیه

  بسیاری از مردم به دنبال زعفران عمده برای صادرات به ترکیه هستند. ما عرضه کننده زعفران ایرانی هستیم و اگر می خواهید زعفران را به صورت عمده بخرید جای درستی آمده اید. زعفران ما از شهر قاین ایران که یکی از معروف ترین شهرهای کیفیت زعفران است، برداشت می شود. این شهر در ایران به شهر زعفران معروف است.

  ما همچنین شعبه دیگری در لیون فرانسه داریم که سفارش در اروپا را برای شما بسیار آسان می کند. برای اطلاع از قیمت دقیق زعفران می توانید از طریق صفحه تماس با ما یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.

  وقتی می خواهید زعفران را به صورت عمده بخرید باید از کیفیت زعفرانی که می خرید مطمئن باشید. زعفران ما دارای گواهینامه اروپایی از آزمایشگاه SAI CHIMIE است که یکی از معروف ترین آزمایشگاه های اروپا می باشد. همچنین زعفران ما در بسته بندی های مختلف و مجلل بسته بندی می شود. بسته بندی های مختلف ما را می توانید در زیر مشاهده کنید.

  Qaen city

   

   

  Back to list

  2 thoughts on “5 مرحله تا صادرات زعفران به ترکیه | صادرات چمدانی زعفران به ترکیه

  1. محمد شفیعی گفت:

   سلام وقت بخیر. شکسته زعفران یا زعفران نرمه موجود دارید؟

   1. Admin گفت:

    سلام ممنون. بله. لطفا صفحه شکسته زعفران یا زعفران نرمه را بررسی کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *