وبلاگ

صادرات زعفران به کویت

زعفران

بررسی جغرافیایی زعفران

براساس تحلیل در سال ۱۳۹۷ ، زعفران یکی از محصولاتی می باشد که خاستگاه اصلی آن کشور ایران است. مهمترین مناطق تولید زعفران در ایران استان های خراسان رضوی ( بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ تن ) و خراسان جنوبی ( بین ۴۰ تا ۵۰ تن ) است. بقیه ی استان ها هم به شکل پراکنده کشت دارند مثل خراسان شمالی ، کرمان و حتی چهارمحال و بختیاری .

هم اکنون سطح زیرکشت حدود ۴۷ هزار هکتار می باشد.

جهت صادرات زعفران به کویت با ما در ارتباط باشید.

تولید جهانی زعفران

ایران تولید کننده بیش از ۹۵ درصد از زعفران جهان است. با توجه به اینکه بیش از ۹۵ درصد از تولید زعفران جهان در ایران تولید می شود لذا واردات زعفران صورت نمی پذیرد.

زعفران مطابق با ( PCI ) شاخص پیچیدگی محصول ۳۴۱۲ مین محصول معامله شده و ۳۸۲۸ مین محصول پیچیده می باشد.

صادرکنندگان برتر زعفران کشورهایی همانند: ایران ( ۱۱۴ میلیون دلار ) ، اسپانیا ( ۶۳.۲ میلیون دلار ) ، افغانستان ( ۱۸.۴ میلیون دلار ) ، یونان ( ۶.۹۷ میلیون دلار ) و فرانسه ( ۶.۴۲ میلیون دلار ) هستند.

واردکنندگان برتر زعفران کشورهایی همانند: اسپانیا ( ۵۴.۷ میلیون دلار ) ، هنگ کنگ ( ۲۰.۸ میلیون دلار ) ، ایالات متحده ( ۱۸ میلیون دلار ) ، ایتالیا ( ۱۶.۷ میلیون دلار ) و هند ( ۱۶.۶ میلیون دلار ) هستند.

زعفران محصولی ۶ رقمی HS92 می باشد.

جهت صادرات زعفران به کویت با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.

گام نخست صادرات زعفران

اولین مرحله در صادر کردن کالایی مثل زعفران این می باشد که شما قیمتی مناسب برای آن انتخاب کنید و برای این امر باید سراغ کمیسیون نرخ گذاری بروید.

گام دوم صادرات زعفران

کار شما بسته بندی حرفه ای کالا در سطح جهان می باشد و بسته بندی های زعفران برای صادرات معمولا کمتر از ۳۰ گرم است و بیشتر از آن صورت نمی گیرد، دقت کنید که از اساسی ترین عوامل موفقیت در تجارت همین بسته بندی و تبلیغات می باشد  و همچنین الان شما نماینده کشورتان هستید لذا باید محصولی زیبا و مرغوب را به مشتریان جهانی خود عرضه نمایید.

گام سوم صادرات زعفران

حالا زمان آن رسیده است که مجوز های لازم جهت صادرات زعفران را تهیه کنید از جمله: گواهی استاندارد و گواهی بهداشت دامی نباتات ( البته این مورد بستگی دارد به نوع کالا ) و ارائه کردن کارت بازرگانی و هم چنین معرفی نامه یا وکالتنامه ای که اظهار کننده زعفران به گمرک است و صورت عدل بندی و در آخر هم مجوز صدور را بر حسب مورد گرفته و محصول را در گمرک ثبت می کنید و به صادر کردن کالای خود مشغول می شوید.

جهت صادرات زعفران به کویت با فروشگاه زعفران ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *